Karatay içti görenler şaşırdı

Zeytinyağı imalathanesini ziyaret eden Prof. Dr. Canan Karatay, yeni sıkılan zeytinyağını bardağa doldurarak içti.

Uzatılan peçeteyi kabul etmeyen Prof. Dr. karatay, "Zeytinyağı başlı başına şifadır, elimi silmek yada yıkamak yerine elime yüzüme sürerim cildime de iyi gelir" dedi.

Gemlik Belediyesi’nin Kent Konseyi ve sivil toplum örgütleriyle birlikte düzenlediği ve bu yıl ikincisi yapılan Uluslararası Zeytin Festivali’nin konuğu olan Prof. Dr. Karatay, program sonunda Solaksubaşı Zeytinyağı Fabrikası'nı ziyaret etti. Prof. Dr. Karatay, Solive firmasının yağhanesini gezerek üretim hakkında firma sahibi Selim Solaksubaşı'ndan bilgi aldı. Üretimin modern tesislerde el değmeden yapıldığını belirten Solaksubaşı, burada Prof.Dr. Karatay'a zeytinyağının tüm üretim aşamalarını gösterdi.

Panelde yaptığı konuşmada dünyanın en sağlıklı meyve suyunun zeytinyağı olduğunu ifade eden Prof. Dr. canan karatay yeni sıkılan zeytinyağını bardağa doldurarak, izleyenlerin hayret dolu bakışları arasında içti. Uzatılan peçeteyi kabul etmeyen Prof.Dr. Karatay, kendisine peçete uzatanları kibarca redederken, "Zeytinyağı başlı başına şifadır, elimi silmek ya da yıkamak yerine elime yüzüme sürerim cildime de iyi gelir" dedi.

Zeytinyağını içtikten sonra beraberindekilere, "İçmiş olduğum bu zeytinyağı boğazımı yaktı. En doğal yağ boğazı yakar zaten. Boğazım yanıyor diye bu kötü demeyin sakın. Gönül rahatlığıyla içebilirsiniz” diye konuştu.

Prof. Dr. Karatay, zeytin ve zeytinyağı üreticilerine; "Zeytin ağaçlarını kestirmeyin. Her ne sebeple olursa olsun buna izin vermeyin. Zeytin bizim hepimizin geleceği ve sağlığıdır. Gerekirse meclise yürüyün ve zeytin ağaçlarının kesilmesini engelleyin" dedi.

Canan Karatay'dan kebap tüketimine onay

İLİŞKİLİ HABER

Canan Karatay'dan kebap tüketimine onay

BİR YORUM YAPIN 12

H.C 6 yıl önce

Zeytin Altından daha kıymetlidir Ülke Ekonomisinin temelidir Zeytin Ekmek Heraçi doyurur

ne içtin öyle 6 yıl önce

peh arkadaş

Mechul 6 yıl önce

Bu hanım kafayı yemiş galiba.

YAAA 6 yıl önce

SEN çok biliyon heralde

iso 6 yıl önce

kuran ı Kerim yüce kitabımızda ne bildirilmişse doğrudur.

Toplam 3 beğeni

AliŞim 6 yıl önce

Böyle içmeye devam ederse, zeytinyağından tiksindirecek bu milleti...

Yorumların Tümünü Okuyun