Canan Karatay'dan 'bal' uyarısı

25 Şubat 2017, 15:36
Canan Karatay'dan 'bal' uyarısı

Kalp ve İç Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bal tüketimine karşı önemli uyarılarda bulundu

Samsun TÜYAP Fuarı'na katılan Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "Yaşam Boyu Sağlık" söyleşisi kapsamında, uzun ömürlü yaşamın sırlarını anlattı. 

Konuşmasının başında yağ tüketimine dikkat çeken Prof. Dr. Canan Karatay, "Doğada bulunan iki türlü yağ çok tehlikelidir: ilki triglisert yağlardır. Diğeri ise trans yağlardır" dedi. Prof. Dr. Karatay, uzun ömürlü olmak için günde en az 30 tane zeytin tüketilmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Ekmek tüketiminin en aza indirgenmesi gerektiğini söyleyen Karatay, "Un haline gelmiş ve işlemden geçen bütün ekmekler vücuda şeker olarak girer. Kepek ekmeği ile normal buğday ekmek arasında fark yoktur. Bu nedenler ekmek tüketimini azaltarak, Alzheimer hastalığına yakalanma riski de azaltılabilir" dedi. 

BAL YEMEYİN


Bal ve pekmezin sıvı şeker olduğunu söyleyen Prof. Dr. Karatay, "Ömrünüzün kısalmasını istemiyorsanız, kesinlikle bal yemeyin" uyarısında bulundu ve ekledi, "Bal ve pekmez sıvı şekerdir ve zararlıdır" 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
53 Yorum Var
 • Aydın 4 yıl önce Şikayet Et
  Aman bişey yemeyin öle duralım Palavra hepsi
  Cevapla
 • Muto 4 yıl önce Şikayet Et
  Hadisi şerifde balın faydası var diyor sen sakın yemeyin diyorsun piyasadaki şekerli ballardan bahsediyorsan açıklık getir...
  Cevapla
 • Yiğit 4 yıl önce Şikayet Et
  Allah ne yazmışsa o olur teyzem. Demirden korksaydık trene binmezdik.Bal da yiyorum pekmez de . Ekmeğe bi şey diyemem. ama öncekilerin doğalından hiç bi şey olmaz be abla.
  Cevapla
 • GÜNEŞ 4 yıl önce Şikayet Et
  Bal şifadır; inadına hep bal yiyeceğim .
  Cevapla
 • filo 4 yıl önce Şikayet Et
  Sözleriniz mihenk e vurulmalı
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun