Karatay: "Kan sulandırıcı olarak aspirin değil..."

25 Ekim 2017, 11:38
Karatay: "Kan sulandırıcı olarak aspirin değil..."

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzamanı Prof. Dr. Canan Karatay, "kan sulandırıcı olarak aspirin değil zeytinyağı tüketin" dedi.

Türkiye'de ilk zeytin hasadının gerçekleştirildiği şehir olan Mersin'in Mut ilçesinde belediye ve kaymakamlık tarafından gerçekleştirilen 3.Mut Zeytin ve Zeytinyağı Sempozyum'una İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay'da katıldı.

Prof. Dr. Canan Karatay sempozyumda zeytinyağının vücuda faydalarından bahsederek, kanı sulandırmak için zeytinyağı için uyarsında bulundu.

"Bin 400 yaşındaki bir ağaçtan elde edilen meyveler ve yağlar heyecanlandırıyor. Zeytin altındır zeytin yağı da altın suyudur." dedi 

"KANI SULANDIRMAK İÇİN ASPİRİN YERİNE ZEYTİNYAĞI TÜKETİN"

Zeytinyağının birçok hastalığa iyi geldiğini vurgulayan Karatay şunları söyledi;

"Zeytinyağı, Alzheimer, kalp krizini önlüyor, kanı sulandırıyor. Kanı sulanmak için kullanılan Aspirin ile kullanılan ilaçlar vücuda kesinlikle zarar veriyor. Oysaki doğal olan zeytinyağı kanı sulandırıyor. İçerisinde bulunan güçlü antioksidan, bütün hücreleri toplayıp beynimizi açıyor. 

Ağrıyan eklem ağrılarına iyi geliyor. Zeytinyağını vücudumuzun ağrıyan tüm bölgelerine sürebilirsiniz. Her sabah bir kahve fincanı doğal zeytinyağı içmelisiniz. Hatta çocuklarınıza da içirebilirsiniz. "dedi

 

 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
2 Yorum Var
  • Akif 1 yıl önce Şikayet Et
    Kireçlenmenin en guzel ilacidir.Iyi tatbik olursa...
    Cevapla
  • Fatma 1 yıl önce Şikayet Et
    Doğrudur diyorum kararlarayım önerilerini hep dikkate alırım