Kalp hastası kişiler sporda nelere dikkat etmeli?

16 Kasım 2017, 07:35
Kalp hastası kişiler sporda nelere dikkat etmeli?

Bilinçsiz bir şekilde uygulanan egzersiz hareketleri insan vücuduna faydadan çok zarar veriyor. Bu nedenle spor yaparken doğru hareket etmeye özen göstermelisiniz.

Sadece spor konusunda olmayıp günlük hayatta da uyguladığımız her yanlış hareket ve davranış, bize olumsuz geri dönüş sağlar. Bunun için iyi bir şey yapıyorken bile kötü sonuçların etkisine maruz kalmamak için bilinçli ve doğru bir şekilde davranmak oldukça önemli bir hale geliyor.

Peki sağlıklı bir yaşam için nelere dikkat edilmeli?

Sağlıklı bir yaşam için günlük hayatta yer edinmesi gereken alışkanlıkların en başında yürüme, yüzme ve bisiklete binme gibi egzersiz hareketleri içeren faaliyetler yer alıyor. Özellikle de hastalıklı kişiler, doğru yöntemlerle kalbini yormayacak egzersiz hareketleri uygulamalıdır.

Hastalıkların tanısı konulduktan sonra doktorunuzun size uygun gördüğü saatte uyumalı ve 1 hafta içerisinde 3'er gün aralıklarla toplam 150 dakika egzersiz yapılmalıdır. Bu aralık içerisinde yaşanabilecek olan rahatsızlıkların en küçük belirtisinde bile muhakkak doktora gidilmelidir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar