Vücudun en kirli yeri neresi ve nasıl temizlenir? Parazitlerin neden olduğu hastalıklar

Vücudumuzda banyo yapıldığında bile temizlenmeyen ve içerisinde milyonlarca virüs barındıran bazı bölgeler vardır. Bu parazitler kaldıkça vücudumuzda çeşitli hastalıklar ortaya çıkmaya başlar. Peki vücudun en kirli yeri neresi ve nasıl temizlenir? Parazitlerin neden olduğu hastalıklar nelerdir? Sizler için uzman uyarıları ve vücudumuzdaki en kirli yere dair her şeyi haberin detayına ekledik.

İnsan anatomisi oldukça karışıktır. Yüzyıllardır tıp dünyası bu anatomiyi çözer ve ona hasar veren faktörleri inceler. Hassas olan vücut sistemlerden meydana gelir. Bu sistemler; dolaşım, iskelet, boşalım, sindirim ve sinirlerden oluşur. Organların fonksiyonel işleyişini düzenleyen bu sistemlerin arasındaki iletişimi sinirler dokular aracılığı ile sağlar. Anne karnında herhangi bir genetiksel bozukluk olmadığı sürece muhteşem işler. Ancak dünya ve çevresel faktörlere maruz kaldıktan sonra bazı hastalıkların yaşanmasına zemin hazırlar. Kulağa tiksindirici gelse bile insan sağlığı için doğadaki bazı bakterilere ihtiyaç vardır. Ancak bu bakterilerin hepsi fayda sağlamaz.

Kulak, bağırsak, mesane, burun ve göbek deliğinde birikirler. Yapılan son çalışmalarda kirpik dibi ve kaşlarda da parazitlerin olduğu tespit edilmiştir. Tüm bunlar yeterli bir şekilde temizlenmemekten dolayı yaşanır. Vücudunda yaklaşık 100 trilyon bakteri yaşar. Düzenli olarak vücudumuzu temizlemezsek zararlı olan bakteriler hastalıklara neden olabilirler. 

Parazit neden olur? Parazit belirtileri nelerdir? Parazitin tedavisi var mıdır?İLİŞKİLİ HABERParazit neden olur? Parazit belirtileri nelerdir? Parazitin tedavisi var mıdır?

parazitlerin neden olduğu hastalıklar

parazitlerin neden olduğu hastalıklar

PARAZİTLERİN NEDEN OLDUĞU HASTALIKLAR NELERDİR?

  • Boğaz enfeksiyonları,
  • Burun bezlerinde büyüme ve sinüs tıkanıkları,
  • Bağırsak bozulması sonrası kabızlık ya da ishal yaşanması,
  • Orta kulak iltihabı, 
  • İştahsızlık ve aşırı kilo kaybı,
  • Düzensiz yemek yeme istediği,
  • Kirpik dibinde iltihap nodülleri, kaşlarda kepeklenme,
  • Cilt yüzeyinde hasarlar,
  • İdrar yollarında iltihaplanma,

Vücudunuzda parazit olduğunu gösteren işaretler nelerdir?İLİŞKİLİ HABERVücudunuzda parazit olduğunu gösteren işaretler nelerdir?

göbek deliği nasıl temizlenir

göbek deliği nasıl temizlenir

VÜCUDUN EN KİRLİ YERİ NERESİ VE NASIL TEMİZLENİR?

Bazı dermatologlar vücudumuzun en kirli bölgesinin göbek deliği olduğunu söylüyor.
Temizlemeyi unuttuğumuz göbek deliği, gün içerisinde bir çok bakterinin biriktiği yer olduğu ve bu bakterilerin bazıları ciddi rahatsızlıklara da neden olabileceği hakkında araştırmalar sonucu elde edildi.

Göbek deliği, bazı insanlarda çıkık bazı insanlarda daha çukurdur. Bu yüzden temizlik, göbek deliğinin çukurluğu dikkate alınarak yapılmalıdır.Göbek deliği çıkık olan kişiler sıcak su ve sabunlu lifle temizlenmelidir. Göbek deliği çukur olan kişiler ise duş sırasında bölgeye çok fazla baskı uygulamadan liflemelidirler. Bunun dışından sıcak su ve tuzu birbirine karıştırarak kulak pamuğu yardımıyla bölgeye sürüp göbek deliği temizliği yapabilirler.  

BİR YORUM YAPIN 18

Recep 3 ay önce

ALLAH Bir tek Noktadan Kainatı Yaratmış.O Kainatta Bir Dünya Yaratmış. Dünya da İNSANI Yaratmış İNSANDA DA Bir KAİNAT YARATMIŞ. Kainatta ne varsa İnsanda da o var. İnsanda 130 trilyon Hücre var bu Hücrelerin her birinde Askeriyle karakoluyla Fabrikasıyla bir Şehir Gibi. İnsan daha kendisini Tanıyabilecek teknolojiye bilgiye ulaşamadı. Yani insan başlı başına bir kainat gibi.

Yunus 3 ay önce

Abdest almak tüm hastalıklara engel olur, biiznillah.

Ne duruyorsun 3 ay önce

Abdest alıp Namaz kılsana.......

İsminiz 1 yıl önce

İğne ucu kadar kuru yer kalmayacak kadar yıkanmamızı emreden dinimiz var, elhamduliiah.

Toplam 26 beğeni

vay be arkadaş 1 yıl önce

demekki dünya da sayıların yetmediği kadar canlı yaşıyorsa ev sahipliği yapıyorsa Dünya bir insanda da sayıalrın yetmediği kaar bakteri ve işde milyonlarca hücre vs canlı barındırıyor ve insan o canlılların düşünün Dünyası..insan ölünce onların kıyameti kopuyor ve kendimizin ..Dünya ve güneş sisdemimiz ölürsede güneş sisdemimizin kıyameti kopuyor birde evrenlerin ölümü var ve boyutların ölümü..akıl almaz abe !

Toplam 4 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun