Cam su şişeleri zararlı mıdır?

25 Temmuz 2018, 07:29
Cam su şişeleri zararlı mıdır?

Sağlıklı olarak kullandığımız cam su şişelerinin de zararlı olduğu yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıktı. Peki, cam su şişelerdeki zararlar nelerdir? Sizler için cam su şişelerdeki zararları araştırdık. İşte cam su şişelerindeki şaşırtan zararlar...

Yapılan araştırmalarda cam su şişelerinin kapaklarda bulunan alüminyum maddesinin ciddi sağlık sorunlarına neden olduğu ortaya çıkarılmıştır. Uzmanlar, tüketicilerin tekrar tekrar aynı kapağı kullanmalarının zararlı olduğunu belirtiyor. Ayrıca kapaklar, sürekli açılıp kapandığından bakterilerin çoğalmasına neden olabilir. 

ALZHEİMERE NEDEN OLUYOR!

Kapaklardaki alüminyum cam su şişesinde bulunan suya karışır. Cam şişe aracılığı ile tüketilen sudan vücudumuza bulaşan alüminyum maddesi Alzheimer başta olmak üzere ciddi beyin hastalıklarının da ortaya çıkmasına sebep olur.

Alüminyum zehirlenmesi; kusma, bunama, denge kaybı, nefes darlığı, sık sık idrara çıkma, idrarın koyu renkte olması, cilt döküntüleri ve sürekli üst solunum yolu hastalıklarına yakalanma gibi belirtilerle kendini gösterir.

Beynin fonksiyonlarını olumsuz etkilediğinden gün içerisinde halsizlik, yorgunluk ve unutkanlık gibi durumlarla da kendini gösterebilir. Ağız yoluyla alındığından mide ve bağırsaklardaki zararlı toksinlerin oranlarını artırarak ishal, zehirlenme, ülser ve reflü gibi hastalıkları tetikler. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde bu hastalıklar daha çabuk meydana gelebilir.

Bu sağlık sorunlarının yaşanmaması için uzmanlar plastik şişelerde olduğu gibi cam su şişelerinin de tek kullanımlık olması gerektiğini  vurguluyor. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
15 Yorum Var
 • orçun 1 yıl önce Şikayet Et
  Herşeyin olduğu gibi alınan maddelerin de fazlası zarar. İlaç bile fazla alındığında zehirliyor. Bu detayı atlamayalım
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Suyu nasıl içelim artık bilmiyorum. Kime inanalım.
  Cevapla
 • xx yy 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ne arkadaş ya... Biri plastk zararlı der biri cam... Her kafadan bir ses
  Cevapla
 • sss 1 yıl önce Şikayet Et
  uzmanlıkları da her şeyin zararlı olduğunu söylemekten ibaret
  Cevapla
 • AbdullahSaid 1 yıl önce Şikayet Et
  aluminyum kutulara kimsenin bi şey dediği yok. asıl tehlike onlarda. bir de kola olursa içinde asitli. çözünme daha da artıyor.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun