Yapılan araştırmalara göre, antidepresan ilaçları kullanan kişiler yatakta telefon kullanıyorsa ilaç tesirini göstermiyor.

Psikolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan Antidepresan ilaçlarının işe yaraması için hastaların gün ışığına maruz kalmaları gerekiyor. Yani  gün ışığının haricinde telefon ekranından gelen mavi ışık gibi yapay etkenler, ilaçların etkisini göstermesini engelliyor.

Yapılan araştırmalardan elde edilen bilgilere göre, Antidepresan hastalarının ışığa olan hassasiyeti normal bir seviyede olup, kendilerini daha sağlıklı hissetmelerine yardımcı olduğunu gösteriyor.

Araştırma ekibindeki Profesör Cain, "Gece vardiyalarında çalışan, gece televizyon izleyen ya da yatarken telefonlarını kullanan insanlar, kendilerini gece geç saatlerde parlak ışığa maruz bırakıyor. Parlak ışığa maruz kalmak da beynin hala gündüz olduğunu düşünmesine neden oluyor ki bu da bedenin biyolojik saatini alt üst ediyor. Eğer, bu insanlar antideprasan kullanıyorsa, yüksek ışık hassasiyetine sahip olmak etkiyi daha da arttırabilir." açıklamasında bulundu.

İLİŞKİLİ HABER

Trans yağların zararları

İLİŞKİLİ HABER

Diriliş Ertuğrul'a yeni bir isim daha katıldı

İLİŞKİLİ HABER

Başkan Erdoğan, Mesut Özil'in fotoğrafıyla ilgili konuştu

BİR YORUM YAPIN 0