Bal ve sarımsağın faydaları! Her gün bal ve sarımsak karışımından bir kaşık yerseniz ne olur?

Doğada bulunan en güçlü iki antiseptik besin olan bal ve sarımsak karışımının vücudu adeta yenilediğini biliyor muydunuz? Peki bal ve sarımsak karışımı nasıl hazırlanıyor? Ayrıca her gün bal ve sarımsak karışımından bir kaşık yerseniz ne olur? Sizler için bu mucize karışıma dair her şeyi araştırdık. Haberimizin detayında nasıl hazırlanacağı ve tüketileceğine dair bütün bilgiler mevcuttur.

Yapılan araştırmalarda sarımsağın tüm faydalarını vücuda sağlayabilmesi için çiğ tüketilmesi gerektiği ortaya çıkarılmıştır. Ancak kokusundan dolayı çiğ tüketilmesine yanaşılmadığından uzmanlar bal ile tüketilmesini öneriyor. Balın bileşenleri ile sağlığı faydalar iki katına çıkan sarımsağın birçok hastalığı engellediği uzmanlar tarafından vurgulanıyor. Aç karan tüketilmesi tavsiye edilir. Sarımsak, toprak altında yetişen ve içeriğinde milyonlarca faydalı asit barındıran bir besindir. Germanyum ve selenyum maddeleri bakımından zengin olan topraklarda yetiştiğinden insan sağlığına birçok faydası vardır. İlaç ve kozmetik sanayisinde kullanılan sarımsak kadar bal da arılar tarafından milyonlarca çiçeğin poleni alınarak üretilir. Bu iki maddenin bir araya gelmesi ile alternatif tıbbın en güçlü ilacı ortaya çıkmış olur. 

Bal ve sarımsak

Bal ve sarımsak

HER GÜN BAL VE SARIMSAK KARIŞIMINDAN BİR KAŞIK YERSENİZ?

- Bu iki besinde kanın pıhtılaşmasını önler. Özellikle tromboz ve varislerin oluşumunu engeller. İçerdikleri sülfür maddesi vücuttaki kan akışını dengeler.

- Kalp sağlığını kötü etkileyen yüksek tansiyon rahatsızlığı içinde kan akışının dengede olması gerekir. Bu karışım kan akışını dengelediğinden yüksek tansiyon ve buna bağlı gelişebilecek kalp hastalıkları riskini azaltır.

- Çiğ sarımsak "alisin maddesi" bakımından oldukça zengindir. Bu madde damarlarda birikmiş kötü kolesterolü temizleyerek kan dolaşımını destekler. Aynı zamanda trigliserit seviyelerinin de dengede kalmasını sağlar.

- Vücuttaki dengesiz enflamasyon yüzünden ortaya çıkan kronik rahatsızlıkları azaltmak için de uzmanlar bu karışımı öneriyor. Ayrıca bu karışım ödem toplamayı engelleyerek, kas rahatsızlıkları için doğal ağrı kesici oluyor. 

- İki besinde de yüksek miktarda bulunan antimikrobiyel maddeler bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun zararlı hücrelere karşı savunmasını artırır. 

- Enfeksiyon virüsü sonucu ortaya çıkan boğaz iltihaplanmasını da önleyen bu mucize karışım, sürekli öksürüklerde de doğal tedavi olarak kullanılır.

Bal sarımsak karışımı

Bal sarımsak karışımı

PEKİ BU KARIŞIM NASIL HAZIRLANIR?

MALZEMELER

1 su bardağı bal 

10 diş çiğ sarımsak

250 gramlık bir cam kavanoz

HAZIRLANIŞI

Sarımsakları ufak ufak doğayınız ve kavanozun içine atınız. Daha sonra üzerine balı dökerek karıştırınız. 7 gün boyunca her sabah bu karışımdan bir yemek kaşığı ılık suya karıştırıp tüketiniz. 1,5 hafta ara verdikten sonra 7 gün boyunca tekrar tüketiniz. Karışımı oda sıcaklığında muhafaza ediniz.

Konjonktivit (Göz gribi)  nedir ve belirtileri nelerdir? Konjonktivit nasıl bulaşır?

İLİŞKİLİ HABER

Konjonktivit (Göz gribi) nedir ve belirtileri nelerdir? Konjonktivit nasıl bulaşır?

BİR YORUM YAPIN 29

Ali 2 yıl önce

ballı sarımsak kürü 1,5 hafta ara ile ne kadar süre yapılır?

Toplam 1 beğeni

Beyti Beyti 3 yıl önce

Ben bal karışımıyla yaptım, her sabah bir tatlı kaşığı yutuyorum. Ardından, bir diş sarımsak, yeminle, günde iki kez büyük abdest, Sayısını bilmiyorum küçük abdest. Ve tabii ki; 3 Litrede su içiyorum. Deneyin.

Toplam 1 beğeni

Murat 3 yıl önce

Sarımsak cigne bogazina gezdir ve sonra bal limon zenfil yut

Cansu Kucuk 3 yıl önce

Bu tarifte cok onemli bir nokta atlanmis. Kullanilan bal cig bal olmali. Cig yani hic islenmemis bal fermantasyon icin gerekli bakterileri icerir. Islenmis balla sarmisagi fermente edemezsiniz. Saygilar...

Toplam 2 beğeni

BilgiSever 3 yıl önce

Bu Karışımı Çocuklara Da Verebiliyor Muyuz?

Toplam 4 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun