Kahvenize bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı eklerseniz...

20 Ekim 2018, 08:13
Kahvenize bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı eklerseniz...

Hindistan cevizi yağının sağlığa birçok faydası olduğu biliniyor. Peki, bir tatlı kaşığı hindistan cevizini kahvenize eklerseniz neler olabileceğini biliyor musunuz? İşte kahvenize bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı eklemenin sağlığa faydaları...

Yapılan araştırmalarda hindistan ceviz yağının sindirimden beyin sağlığına kadar birçok alanda faydası olduğu ortaya çıktı. Uzmanlar özellikle kahveye bir tatlı kaşığı hindistan ceviz yağını eklendiğinde gün boyu tok tutuğunu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden kanser hücrelerinin oluşumunu engellediğini vurguluyor.

Aynı zamanda hücreleri yenileyen hindistan ceviz yağı yaşlanmayı geciktirerek cildin daha parlak görünmesini sağlar. Bir tatlı kaşığı hindistan ceviz yağını kahvenin telvesine koyup çatlak bölgelere sürdüğünüzde burada deforme olmuş cilt hücrelerini yenileyerek çatlaklık sorununu gidermiş olur. Bunun yanı sıra anne adayları kahvelerinin içerisine bir tatlı kaşığı hindistan ceviz yağı eklediklerinde süt oranları artar.

DİĞER FAYDALARI İSE ŞUNLARDIR;

- Bağırsaklardaki zararlı mikropları temizleyerek kolon kanserini önler.

- Metabolizmayı hızlandırdığından obezite 

- Rafine yağlarına bağlı gelişen tiroit bozukluklarını giderir.

- Sinir sistemindeki hücreleri yenileyerek beyin sağlığını destekler. Kişinin gün boyu zinde kalmasını sağlarken ileri yaşlarda görülebilen unutkanlık hastalıklarının riskini azaltır.

- Kötü huylu kolesterol seviyesini düşürerek kalp ve damar sağlığına katkı sağlar.

- Vücudun hızlı yağ yakmasını destekler.

NOT: Hindistan ceviz yağının saf hali zehir olduğundan asla tek başına tüketilmemelidir. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
3 Yorum Var
 • yapmayın 1 yıl önce Şikayet Et
  Kahvenize bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı eklerseniz...berbat bir kahve içersiniz . yapmayın =/
  Cevapla
 • Serpil 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben bu şekilde içiyordum kahvemi.. hatta günde bir tatlı kaşığı da yerdim.Ta ki hidistan cevizi yağının gıda olarak tüketilmesi saf zehir haberi çıkana kadar... Hangi birine inanalım?
  Cevapla
 • Huseyin 2 yıl önce Şikayet Et
  Hindistan cevizi yaginin saf hali(virgin, pastorize olmamis) tuketilmali aksi halde besin degerini kaybeder. Zehirlidir diyen ya bilmiyor yada yalan soyluyor.