Dünyanın en faydalı Omega-3 yağ asidi bakımından faydalı olan besini balıktır. Bu besin aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü tarafından günlük tüketilmesi gereken besinler arasında yer alır.

Beyin gelişiminde ve kuvvetli hafızada etkili olan omega-3 asidi bakımından zengin olan balığı uzmanlar günlük 2,2 gram tüketilmesini tavsiye ediyor. Bağışıklığı da kuvvetlendirerek hastalıklara karşı adeta vücudu hastalıklara karşı koruyan balık hakkında yıllardır bildiğimiz yanlışlar var. Bu konu hakkında Dr. Ali Fuat Aytekin çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

limon balık

Özellikle gelişimi tamamlayan omega-3 asidi hakkında Aytekin, "Kalp hastalıklarından kansere kadar hemen hemen tüm hastalıklardan korunmada çözüm balık yağından geçiyor. Omega-3 olarak da bilinen besin kaynağı doğal olarak balık yiyerek alındığı gibi kapsül şeklinde hazırlanan ilaçlardan ya da sıvı hâlde de alınabiliyor. Ekmeği bu kadar tüketeceğimize balık yağı tüketsek IQ seviyelerimiz yükselir. Şehir efsanesi de yıkılsın artık. Balık yağı kilo aldırmaz. Balığın üstüne limon sıkılmaz. Limon, omega-3 ile etkileşime girdiğinde onu bozar, etkisini kaybetmesine sebep olur" şeklinde açıklamada bulundu. 

İLİŞKİLİ HABER

Nomofobi nedir? Belirtileri nelerdir ve tedavisi var mıdır?

BİR YORUM YAPIN 8

rasim 2 yıl önce

şimdiye kadar nerdeidin millet limon a alıştı sen limonsuz yiyebilirsin balığı

Toplam 1 beğeni

Misafir 2 yıl önce

gönül rahatlığı ile limon sıkın kişisel zevklere aldanmayın omaga etin kendisidir

Toplam 1 beğeni

kadir 2 yıl önce

ben balıkçıyım ve balığa limon sıkılmaz diyordum kimse inanmıyordu tadını bozuyor çünkü

Toplam 6 beğeni

emr 2 yıl önce

tamam inandım

Toplam 0 beğeni

ramazanarıcı 2 yıl önce

sizin herhalde akdeniz mutfağından haberiniz yok, akdeniz insanları asırlardan beri limonsuz herhangi bir şey yemez, yiyemez, omegamızda da bir eksiklik yok. sen bu konuyu bir daha araştırsan iyi olur. Urfa lılara da acı yemeyin diyorlardı, şimdi ne diyorlar "yiyebildiğiniz kadar acı yiyin".

Toplam 3 beğeni

fiyatlar 2 yıl önce

fiyatlar uçmuş balık gördüğümüzmü var biz balığı bulalım yeter limonu boşverin

Toplam 6 beğeni

777 2 yıl önce

limon sıkma dedi adam sen hala limon sıkıyon

Toplam 2 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun