Saba Tümer kimdir? Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?

12 Nisan 2018, 09:24
Saba Tümer kimdir? Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?

Sunduğu programlar ve attığı kahkahalar ile ekranların sevilen yüzü olan Saba Tümer adında sıkça bahsettirmeye devam ediyor. Dobra ve özgün kişiliği ile izleyenlerin sevgisini kazanan Saba Tümer, hayatı ile de merak konusu haline geldi. Saba Tümer kimdir? Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte hayatı ve biyografisi...

saba tümer

SABA TÜMER KİMDİR?

Saba Tümer, 5 Aralık 1970 tarihinde İzmir'in Alsancak semtinde dünyaya gelmiştir. 1995 tarihinde annesini kaybetmesi ile büyük bir üzüntü yaşayan Saba Tümer, lise eğitimini İzmir Fatih Lisesinde almıştır. Lisans eğitimini ise Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü okuyarak tamamlamıştır.

saba tümer

Saba Tümer, Mezuniyetinin ardından ünlü spiker Gülgün Feyman'dan diksiyon eğitimi almak için İstanbul'a gitti ancak Gülgün Feyman kendisine ders vermeyi reddedince TRT spikeri Günay Oğuz'dan  diksiyon dersleri aldı ve ilk olarak Ege Tv'de çalışmaya başlamış ardında NTV'ye geçiş yapmış ve burada geniş kitleler tarafından tanınmıştır. 1997 yılında başladığı NTV'de yaklaşık 5 yıl boyunca haber sunuculuğu yapmıştır. Ayrıca bu dönemde Nstyle dergisinde yazarlık yapmıştır.

saba tümer

Saba Tümer'in NTV'den sonraki durağı Reha Muhtar'ın yönetimindeki Show TV oldu. Show Tv ekranlarında dış haber sorumlusu olarak görev yaptı. Bu görevi SKYTURK’te Serdar Akinan ile beraber sunduğu "Ne Var Ne Yok" adlı program izledi.

saba tümer

SKYTURK’ten sonra tekrar Show TV'ye dönerek, "Saba Tümer İle Bu Gece" adlı programı sundu; bir yandan da Okan Bayülgen ile "Haber Makinası" adlı programda yer alıyordu. Aynı günlerde köşe yazarı Pakize Suda ile Star TV'de "Lütfen bu konuya girmeyelim" isimli kadın programını sundu. Ardında Show Tv ekranlarında Cem Özer ile birlikte "Haberiniz Var Mı?" adlı programı sundu. Programın kısa bir süre sonra bitmesi üzerine bir yıl boyunca ekranlardan uzak kaldı. 

saba tümer

Bir yıllık aranın ardından Saba Tümer, 31 Mart 2008 tarihinde, HaberTürk kanalında, "Saba Tümer İle Bu Gece" adlı programı sunmaya başladı. Oya Germen ile birlikte “Yok Daha Neler” isimli programın sunuculuğunu yaptı. Daha sonra CNN Türk'e geçti ve “Saba Tümer İle Bu Gece” adlı programını yaptı. CNN Türk'de bir yıl çalıştıktan sonra Show TV'ye geçti ve “Saba Tümer” gece programını yapmaya başladı. 

Saba Tümer son olarak da Tv8 ekranlarında "Saba ile Oyuna Geldik" adlı programın sunuculuğunu üstlendi.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar