Dünyada her devletin kendine göre kuralları ve yasakları vardır. Ancak bazı ülkelerde öyle yasaklar var ki duyanları şaşkına çeviriyor. İşte dünyanın farklı bölgelerinde bulunan ülkelerin ilginç yasakları ve kanunları...

Her ülkenin farklı bir insan profili, farklı kuralları ve yasakları vardır. Bazı ülkelerde serbest görülen bir yasak, başka bir ülkede çok normal olarak karşılanabilir. İşte sizlere ülkelerin bize göre farklı ve sıra dışı olan yasakları...

- Burundi'de sabah koşusu yapmak yasaktır. Nedeni ise koşu yapmanın o ülkede savaşa hazırlık olarak algılanmasıdır. Eğer her sabah düzenli koşu yapmaya kalkarsanız tutuklanabilirsiniz. 

- Malezya'da yaşayan biriyseniz asla sarı renkte bir kıyafet giyemezsiniz. Çünkü Malezya Hükümeti'ne göre sarı renk protestocuların rengidir. 

- İtalya'nın Capri isimli turistik kasabasında kumsallarda terlik ve ayakkabıyla gezmek yasaktır. Nedeni ise sahilde uyuyanların ses yüzünden uyanmasını engellemektir. 

- Kanada'nın bazı bölgelerinde ıslak çalmak bir suçtur. Kanadalılar bunun uğursuzluk getirdiğini söylerler. 

- Kenya'da naylon poşet kullanmak yasaktır. Bunun yerine file kullanırlar. Kenya Hükümeti, naylon poşetlerin doğaya zarar verdiği gerekçesiyle yasaklamıştır.

İLİŞKİLİ HABER

Günübirlik gezilebilecek turlar

İLİŞKİLİ HABER

İstanbul'da gezilecek park ve bahçeler

İLİŞKİLİ HABER

Ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

İLİŞKİLİ HABER

Bahar mevsiminin en trend ruj renkleri nelerdir?

BİR YORUM YAPIN 0