Erkekler özel günleri neden unutur?

26 Haziran 2018, 07:03
Erkekler özel günleri neden unutur?

Kadınların erkeklerde en çok şikayet ettikleri konulardan biri erkeklerin özel günleri unutmasıdır. Peki, erkekler özel günleri neden unutur? İşte bu sorunun cevabını sizler için araştırdık.

Romantik komedi filmlerine, kitaplara hatta dizilere konu olan kadın erkek ilişkilerinde en çok sorun olan konulardan biri erkeklerin özel günleri unutmasıdır. Kadınlar için çok önemli olan doğum günleri ya da yıl dönümleri bazen erkekler için çokta önemli olmayabiliyor. Eğer bunun nedenini merak ediyorsanız bu haber tam size göre...

Uzmanlar tarafından ortaya atılan erkeklerin özel günleri unutması ile ilgili ilk görüş, çoğu erkeğin bu tarz günleri kadınlar kadar önemsememesidir. Bazı erkekler karşılarındaki kadını sevse bile bu tarz günleri gereksiz bularak önemsememekte ilişkinin devamı için gerekli olan bir süreç olarak görmemektedir. Önemsenmediği için hafızada tutulmayan bu bilgiler haliyle bir süre sonra unutulmaktadır. 

Bazı erkekler ise toplumsal koşullar ve yetiştirilme tarzı nedeniyle böyle günleri kutlamanın gereksiz olduğunu düşünür ve bu düşünce etrafında hareket ederler. 

Bunlarla birlikte yapılan pek çok araştırma erkeklerin kadınlardan daha unutkan olduklarını ortaya koymuştur. Bu araştırmalardan biri de Cambridge Üniversitesi'nde yapılmıştır. Yaşları 48 ile 90 arasında değişen 4 bin 500 kadın ve erkek üzerinde yapılan teste kadınların erkeklere oranla olayları ve durumları hatırlama potansiyellerinin 5.9 daha fazla olduğunu ortaya koymuştur. 

Ancak ilişki uzmanlara tüm bu verilere rağmen önemseyen insanların özel günleri unutmadıklarını hatırlatmaktadırlar. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • eylül can 1 yıl önce Şikayet Et
    çünkü erkekler empati yoksunu. aynısını kendilerine yapsak ortalık savaş alanına döner. gerçekçi olalım kadınlar her zaman daha empatik. bilimsel olarak da öyle. https://www.cevaplar.mobi/2018/03/kadinlar-erkeklerden-daha-empatik.html
    Cevapla