Erkekler neden evlilikten korkar?

24 Haziran 2018, 07:28
Erkekler neden evlilikten korkar?

Erkeklerin evliliği ikinci plana atmalarının nedenlerini sizler için araştırdık. İşte erkeklerin evliliğe bakış açısını değiştiren etkenler...

Genellikle evlenme konusunda erkekler, kadınlar kadar aceleci olamayabiliyor. Peki erkeklerin evlilikten bu denli uzak durmalarının asıl nedenleri neler? İşte cevabı...

1- Özgürlüklerinin kısıtlanacağı düşüncesi

Evlilik denildiği zaman erkeklerin aklına gelen ilk şey, bekarlık döneminde yaptıklarını evliyken yapamayacaklarıdır. Bu bakış açısı hakim olan erkekler, eğlenerek gerçekleştirdikleri bu alışkanlıklarının devam etmesi için evlilik fikrini ertelerler.

2- Yaşam tarzında farklılık olsun istemezler

Erkeğin var olan bir giyinme şekli, alışkanlıkları ve ev düzeninin bile değişeceği düşüncesi evlilikten kaçmak için yeterli bir sebep olabiliyor.

3- Kayınvalidesini sevmemiş olabilir

Hemen hemen bir çok erkek, kayınvalidelerine ilk görüşte ısınmaz. Özellikle de baskıcı bir kayınvalideye denk gelmişse, eş adayının "Annem şunu dedi, annem böyle söyledi" gibi sözleri erkekleri evlilikten soğutabilir.

4- Sorumluluk almaktan korkarlar

Yalnız başına kendi kendini idare etmek varken, bir ailenin yükünü omzuna alabilme düşüncesi evliliğe olan bakış açısını değiştirebilir. Evlendikten sonra aldığı sorumluluklar sebebiyle özgürlüğünü kaybedeceğine inanır. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar