Diyanet'ten engellilere özel 'Elifba' sürprizi!

19 Aralık 2018, 12:41
Diyanet'ten engellilere özel 'Elifba' sürprizi!

DİB (Diyanet İşleri Başkanlığı) tarafından işitme engellilere özel hazırlanan elifba cüzleri ile Kuran-ı Kerim daha kolay öğrenilecek ve öğretilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Basılı Yayınlar Daire Başkanlığınının özel olarak hazırlattığı ve toplamda 2 ciltten oluşan “İşitme Engellilere Özel Elifba” isimli eser, Kur’an-ı Kerim'i işitme engellilere öğretmek isteyen öğreticilere ve isteyen işitme engellilere dağıtılacak.

İçerisinde Türk İşaret Dili Alfabesi’nin hakim olduğu bu özel kitapta, siyah renk ince, kırmızı renk kalın, mavi renk peltek, yeşil renk ise ince boğaz harfleri temsil ediyor.

Bunun dışında öğrenmeyi kolaylaştırmak için harfler sıralama ve şekil benzerliği ne göre 7 gruba bölündü. Grup sonlarında 3 alıştırma sayfası ile okuma sayfası eklendi.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • abdullah 23 1 yıl önce Şikayet Et
    sayın diyanet işleri bir de şu imam arkadaşlara ne okuduklarını öğretin.bizim camide imamın izinli olduğu günlerde hiç izin kullanmayan cami cemaatinden suriyeli bir hoca,namaz kıldırırken ağlıyordu.okuduğu ayetleri aklımda tutup baktığımda azap ayetleri olduğunu anladım.bizim imamlarda pardon memurlarda böyle bir şeye hiç rastlamadım.
    Cevapla