Umut aşılayan film: Haftanın en çok izleneni oldu!

Son zamanlarda vizyona giren ve gişe rekoru kıran filmler listesine bir yeni film daha eklendi. Şampiyon filmi Bold Pilot'ın azmini ve jokey görevini yapan Halis Karataş ile Begüm Atman'ın efsane aşkını anlatıyor. Film yayınladığı haftada diğer vizyonda olan filmleri geride bırakarak lider oldu.

Şampiyon olarak adlandırılan lakabı Bold Pilot bir yarış atı, yarıştığı zamanda sergilediği başarı ile efsanevi bir kahramana dönüşen bir karakter olup yarışı sevmeyenler dahil olmak üzere büyük bir kitlenin sevgisini ve ilgisini kazanmıştı.

Sahibi Halis Karataş ise onun yanında ayrı başarı sergilemişti ve birlikte ayrılmaz bir ikili olarak milyonların beğenisine layık olmaları bir yana yıllar yılı başarılarından söz ettirdiler. Tarihi tekerrür ettirecek olan bu filmin sinema izleyicileri tarafından ilgi odağa oldu. 

Şampiyon, gösterimdeki ikinci hafta sonunda seyirci saysını 30,8% arttırarak 'Box Office Türkiye'nin yeni lideri oldu. Hafta sonunda 255.703 seyirci tarafından izlenen film, on günde toplamda 632.438 seyirciye ulaştı.

FİLMİN KONUSU

 Filmde seyirciye ilk göze çarpacak olan Jokey Halis Karataş ve Bold pilot adlı atın Begüm isimli bir kızı hayata bağlamak için uğraşları olarak perdeye yansıyor. Ancak beklemeyen bir olay ile karşı karşıya gelirler. Sadece kıza değil koca bir toplumun umudu haline gelirler. 1990'lı zamanları anlatan bu filmde Türkiye'nin siyasal dengesizlik, enflasyon ve ümitsizlikten stres altında kalınan yılların da konu edildiği görülüyor. Umutların yitip gitmesine ramak kalan o yıllarda halk, katıldığı tüm yarışlarda en alt seviyeden başlayan Halis Karataş'ın bu seviyede olmasına rağmen Halis'in azmine ve atına çevik olduğuna inanırlar Jokey olarak da sadece onu seçerler. At ile Hüseyin'in arasında kopmaz bir bağ ve uğurun olduğuna inanırlar, Ancak bir gün işler tersine dönebilir ve bir gün yarışın bittiği bitiş çizgisinden geçen ilk Jokey ve at Halis Karataş ile atı Bold Pilot olabilir.

ŞAMPİYON FİLMİNİN FRAGMANI

Tesettüre giren Gamze Özçelik'ten ilk fotoğraf

İLİŞKİLİ HABER

Tesettüre giren Gamze Özçelik'ten ilk fotoğraf
Adli Tıp'tan Sıla'nın raporuna dair açıklama!

İLİŞKİLİ HABER

Adli Tıp'tan Sıla'nın raporuna dair açıklama!
Ünlü oyuncu Nina Dobrev: Sürekli acıkıyorum!

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü oyuncu Nina Dobrev: Sürekli acıkıyorum!
Caniyi savunan Emel Müftüoğlu büyük tepki çekti!

İLİŞKİLİ HABER

Caniyi savunan Emel Müftüoğlu büyük tepki çekti!

BİR YORUM YAPIN 0