Sinema krizine el atan Bakan Ersoy son noktayı koydu!

08 Ocak 2019, 12:51
Sinema krizine el atan Bakan Ersoy son noktayı koydu!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy son günlerde konuşulan mısır fiyatlarının sinema biletlerinden daha fazla olmasına ilişkin çıkan tartışmaya son noktayı koydu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yapımcılarla sinema işletmecileri arasındaki bilet kriziyle ilgili konuştu. Bakan Ersoy, "Promosyonlar içinde bazı eşit olmayan uygulamalar yapılmaya başlanmış bunu da düzenlememiz gerekiyor. Bunun eşit sağlanması gerekiyor. Meclis'e önerilerimizi gönderdik, tartışılacak. Önemli olan hasılatın eşit şekilde dağıtılmasını sağlamak. Promosyonla yapılan indirimlerde biletin fiyatını aşağı çekiyorsanız net hasılatta eşitliği bozmuş oluyorsunuz önemli olan bunun giderilmesi. Bir sıkıntı kalacağını sanmıyorum özünde herkes mutlu olacak. Hasılat payı, vergiler çıktıktan sonra kalan eşit bir şekilde olacak. Bizim önerdiğimiz şekilde yasa geçerse bilet tartışması kalmayacak" dedi.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • zafergülten 1 yıl önce Şikayet Et
    pazarlarda 8 tanesi 5 tl olan mısırın 1-2 mısırdan elde edilen ve 1-2 tl maliyeti olan bir torbası 10-15 tl.2 tl ye 10 tl kar,buna adam soymak denir. halbuki marketlerde koca torba patlamış mısır 2-3 tl,ama sinamaya dışardan öteberi sokmak yasak,ancak gizleyip sokabiliyorsun.
    Cevapla