Madonna'ya çağrı yaptı: Katillerin sahnesinde şarkı söyleme

09 Mayıs 2019, 00:58
Madonna'ya çağrı yaptı: Katillerin sahnesinde şarkı söyleme

İsrail askerleri tarafından geçen sene şehit edilen Filistinli gazeteci Yasir Murteca'nın annesi, İsrail'de yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda sahne alacağı duyurulan Madonna'ya "katillerin sahnesinde şarkı söylememe" çağrısı yaptı.

İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinli gazeteci Yasir Murteca'nın annesi Hayriyye Murteca, İsrail'de yapılacak 64. Eurovision Şarkı Yarışması'nda sahne alacak dünyaca ünlü ABD'li şarkıcı Madonna'ya "katillerin sahnesinde şarkı söylememe" çağrısında bulundu.

ŞEHİT ANNESİ MESAJ GÖNDERDİ

İsrail güçleri tarafından geçen yıl Gazze sınırındaki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" eylemlerini takip ettiği sırada şehit edilen gazeteci Yasir Murteca'nın (30) annesi Hayriyye Murteca, 64. Eurovision Şarkı Yarışması'nda sahne alacağı duyurulan Madonna'ya bir mesaj gönderdi.

Filistinli anne, elektronik posta olarak gönderdiği ve sosyal medyada da yer alan mesajında, "Sayın Madonna, şüphesiz ki sen beni tanımıyorsun ancak oğlum Yasir'i tanıyorsundur. Onun hakkında mutlaka bir haber duymuşsundur. Belki de bu hikayeye inanmamışsındır. Yasir'in vefatından daha doğrusu öldürülmesi üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen ben bile hala inanamıyorum." ifadelerini kullandı.

 

'BU ACIYI BİRAZ DÜŞÜNMELİSİN'

Oğlunun öldürülmesinden bahseden Hayriyye Murtaca, şunları kaydetti:

"Oğlum kuş gibi hayalleriyle uzaklara uçmayı hayal eden bir foto muhabiriydi. İsrail'in Gazze halkına yönelik ihlallerini belgelemek için fotoğraf makinesini taşıyordu. 7 Nisan 2018'de Yasir de diğer gazeteciler gibi kaskı ve yeleğini giymiş, fotoğraf makinesini taşıyordu. İsrail, onun gazeteci olduğunu ve fotoğraf çekmek için orada olduğunu gayet iyi biliyordu. Ama acımasızca ona ateş ettiler. Kurşun bedenine girerek, kemiklerini parçaladı ve tüm hayallerini yarım bıraktı."

"İsrail'e gitmeden önce oğlu öldürülen bir annenin yüreğindeki acıyı biraz düşünmelisin" diyen Hayriye Murteca, mesajına şu ifadelerle son verdi:

"Sayın Madonna sana neden yazdığımı biliyor musun? Katillerin sahnesinde şarkı söylemeye karar verdiğin için yazdım. Barışın gerçek anlamını bilmeyen yalnızca savaş dilinden anlayan bir devlette sevgi ve barış çağrıları yapmaya karar verdiğin için yazdım. Şarkıların İsrail'in hayatını çaldığı oğlumu geri getirebilir mi?"

OLAYIN GEÇMİŞİ


Filistinli gazeteci Yasir Murteca (30), 7 Nisan 2018'de Gazze sınırındaki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" eylemlerini takip ettiği sırada üzerindeki gazeteci olduğunu gösteren "Press" (basın) yazılı yeleği ve kaskına rağmen İsrail askerleri tarafından vurularak şehit edilmişti.

KAYNAK : AA

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
6 Yorum Var
 • Kürşat 2 yıl önce Şikayet Et
  Madonna zaten Yahudi!
  Cevapla
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  inşallah o gece israil yıkılır yerle yeksan olur onca masumun kanı hakkı canı için keşke Allah yolunda Allah için kardeşlerimiz için savaşabilsek
  Cevapla
 • Mizah 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadının kendisi Yahudi bakma ara sıra mizansen yaptığına.
  Cevapla
 • Abdullah 2 yıl önce Şikayet Et
  "Yahudî ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirinin dostudurlar. İçinizden kim onları dost edinirse, o da onlardandır. Allah zalim topluluğa hidâyet etmez." (Maide, 5/51)
  Cevapla
 • vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  müslümanların sesini kimse duymaz.yahudi veya hıristiyan olsaydı bütün dünya ayağa kalkardı.israile yaptırım getirirlerdi.ama ne yazık ki israil; onların, şımarık, agresif, katil çocukları...
  Cevapla
 • Abdullah 2 yıl önce Şikayet Et
  Müslüman Allahtan başkasından yardım dileyemez ve dünya denilen o kafirler topluluğundan asla bir medet umamaz bu haramdır. Müslümanın halini hem Allah en iyibilir hemde duasına icabet eder Dünya imtihandır Kuranda nasıl hareket etmesi gerektiği bildirilmiştir Müslümanlarda birbirinin yardımcısı dostudur. Kafirin insafına ihtiyacı yoktur. iman etmesini isteyebilir oda onurla ve bu sadece bir tebliğdir. Dalga geçene bu bile yapılmayabilir
Yorumların Tümünü Okuyun