Madonna'ya çağrı yaptı: Katillerin sahnesinde şarkı söyleme

İsrail askerleri tarafından geçen sene şehit edilen Filistinli gazeteci Yasir Murteca'nın annesi, İsrail'de yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda sahne alacağı duyurulan Madonna'ya "katillerin sahnesinde şarkı söylememe" çağrısı yaptı.

İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinli gazeteci Yasir Murteca'nın annesi Hayriyye Murteca, İsrail'de yapılacak 64. Eurovision Şarkı Yarışması'nda sahne alacak dünyaca ünlü ABD'li şarkıcı Madonna'ya "katillerin sahnesinde şarkı söylememe" çağrısında bulundu.

ŞEHİT ANNESİ MESAJ GÖNDERDİ

İsrail güçleri tarafından geçen yıl Gazze sınırındaki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" eylemlerini takip ettiği sırada şehit edilen gazeteci Yasir Murteca'nın (30) annesi Hayriyye Murteca, 64. Eurovision Şarkı Yarışması'nda sahne alacağı duyurulan Madonna'ya bir mesaj gönderdi.

Filistinli anne, elektronik posta olarak gönderdiği ve sosyal medyada da yer alan mesajında, "Sayın Madonna, şüphesiz ki sen beni tanımıyorsun ancak oğlum Yasir'i tanıyorsundur. Onun hakkında mutlaka bir haber duymuşsundur. Belki de bu hikayeye inanmamışsındır. Yasir'in vefatından daha doğrusu öldürülmesi üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen ben bile hala inanamıyorum." ifadelerini kullandı.

 

'BU ACIYI BİRAZ DÜŞÜNMELİSİN'

Oğlunun öldürülmesinden bahseden Hayriyye Murtaca, şunları kaydetti:

"Oğlum kuş gibi hayalleriyle uzaklara uçmayı hayal eden bir foto muhabiriydi. İsrail'in Gazze halkına yönelik ihlallerini belgelemek için fotoğraf makinesini taşıyordu. 7 Nisan 2018'de Yasir de diğer gazeteciler gibi kaskı ve yeleğini giymiş, fotoğraf makinesini taşıyordu. İsrail, onun gazeteci olduğunu ve fotoğraf çekmek için orada olduğunu gayet iyi biliyordu. Ama acımasızca ona ateş ettiler. Kurşun bedenine girerek, kemiklerini parçaladı ve tüm hayallerini yarım bıraktı."

"İsrail'e gitmeden önce oğlu öldürülen bir annenin yüreğindeki acıyı biraz düşünmelisin" diyen Hayriye Murteca, mesajına şu ifadelerle son verdi:

"Sayın Madonna sana neden yazdığımı biliyor musun? Katillerin sahnesinde şarkı söylemeye karar verdiğin için yazdım. Barışın gerçek anlamını bilmeyen yalnızca savaş dilinden anlayan bir devlette sevgi ve barış çağrıları yapmaya karar verdiğin için yazdım. Şarkıların İsrail'in hayatını çaldığı oğlumu geri getirebilir mi?"

OLAYIN GEÇMİŞİ


Filistinli gazeteci Yasir Murteca (30), 7 Nisan 2018'de Gazze sınırındaki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" eylemlerini takip ettiği sırada üzerindeki gazeteci olduğunu gösteren "Press" (basın) yazılı yeleği ve kaskına rağmen İsrail askerleri tarafından vurularak şehit edilmişti.

Roger Waters'ten Madonna'ya: İsrail'de yapılan Eurovision'a çıkma!

İLİŞKİLİ HABER

Roger Waters'ten Madonna'ya: İsrail'de yapılan Eurovision'a çıkma!
Aydın Kurtoğlu'dan babası Cengiz Kurtoğlu'na övgü dolu sözler

İLİŞKİLİ HABER

Aydın Kurtoğlu'dan babası Cengiz Kurtoğlu'na övgü dolu sözler
Nusret'ten takipçisine metrobüste buluşma teklifi!

İLİŞKİLİ HABER

Nusret'ten takipçisine metrobüste buluşma teklifi!
Her Yerde Sen dizisinin oyuncuları Aybüke Pusat ile Furkan Andıç'tan selfie!

İLİŞKİLİ HABER

Her Yerde Sen dizisinin oyuncuları Aybüke Pusat ile Furkan Andıç'tan selfie!

BİR YORUM YAPIN 6

Kürşat 4 yıl önce

Madonna zaten Yahudi!

ali 4 yıl önce

inşallah o gece israil yıkılır yerle yeksan olur onca masumun kanı hakkı canı için keşke Allah yolunda Allah için kardeşlerimiz için savaşabilsek

Mizah 4 yıl önce

Bu kadının kendisi Yahudi bakma ara sıra mizansen yaptığına.

Abdullah 4 yıl önce

"Yahudî ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirinin dostudurlar. İçinizden kim onları dost edinirse, o da onlardandır. Allah zalim topluluğa hidâyet etmez." (Maide, 5/51)

vatandaş 4 yıl önce

müslümanların sesini kimse duymaz.yahudi veya hıristiyan olsaydı bütün dünya ayağa kalkardı.israile yaptırım getirirlerdi.ama ne yazık ki israil; onların, şımarık, agresif, katil çocukları...

Toplam 2 beğeni

Abdullah 4 yıl önce

Müslüman Allahtan başkasından yardım dileyemez ve dünya denilen o kafirler topluluğundan asla bir medet umamaz bu haramdır. Müslümanın halini hem Allah en iyibilir hemde duasına icabet eder Dünya imtihandır Kuranda nasıl hareket etmesi gerektiği bildirilmiştir Müslümanlarda birbirinin yardımcısı dostudur. Kafirin insafına ihtiyacı yoktur. iman etmesini isteyebilir oda onurla ve bu sadece bir tebliğdir. Dalga geçene bu bile yapılmayabilir

Toplam 1 Beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun