İstanbul Anadolu Yakası'ndaki aile çay bahçeleri

17 Mayıs 2019, 08:11
İstanbul Anadolu Yakası'ndaki aile çay bahçeleri

Ramazanda iftardan sonra tüketilen yiyeceklerin sindirilmesi bir o kadar zordur. İstanbul Anadolu Yakası'nda hem yürüyüş hem de çay keyfi yapacağınız aile çay bahçelerini sizlerle paylaşıyoruz. İşte, haberin ayrıntıları...

Ramazan ayında iftar yaptıktan sonra yapılması gereken bir aktivite şüphesiz yürüyüş olmalıdır. İftarda yenilen şerbetli tatlılar, vücudu zayıflattığı için dinç kalmasını da olumsuz etkiler. Yürüyüş yapıp çay içebileceğiniz Aile Çay Bahçesi mekan önerilerini sizler için listeledik. Anadolu Yakası'ndaki aile çay bahçeleri nerededir? Hangi mekanları seçilmelidir? Haberin içeriği için sayfamızın içeriğine göz atınız...

İstanbul Aile Çay Bahçesi

ANADOLU YAKASI AİLE ÇAY BAHÇELERİ

Kadıköy Moda Aile Çay Bahçesi

Kadıköy Moda'da bulunan Moda Aile Çay Bahçesi iftardan sonra ailecek gideceğiniz ve moda boyunca yürüyüşe çıkabilirsiniz. 06:00'dan 00:15'e kadar aktif gözüken bu çay bahçesi iftardan sonra gidebileceğiniz bir seçenek olabilir.

Üsküdar- Salacak- Karlık Kafe

08:00'den 02:00'ye kadar açık olan Karlık Kafe, Üsküdar Salacak'ta ailecek çay keyfi yapmak için tercih edebileceğiniz bir mekan seçeneği olabilir. Üsküdar sahilden Salacak arası ailenizle yürüyüş yapabilme imkanınız da olacaktır.

Üsküdar Korcan Aile Çay Bahçesi

Üsküdar'da bulunan Korcan Aile Çay Bahçesi bir çok dizi çekimlerinin yapıldığı yer olarak da bilinmektedir. Kız kulesi manzaralı bu mekanı ailecek tercih edebilir, manzaranın keyfini sürebilirsiniz.

Maltepe Çamlık Kafe

Maltepe- Küçükyalı'da bulunan Çamlık Kafe, geniş alanı ve yeşillerin üzerine kurulu masalarıyla ferah bir aile ortamıdır. Bu mekana iftardan sonra gidebilir, ailenizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Çengelköy- Tarihi Çınaraltı

Çengelköy'de bulunan Tarihi Çınaraltı aile çay bahçesi adı üzerinde 1963'den bu yana faal şekilde çalışmaktadır. Çınaraltının tek kuralı ise çayı ya da kahvenizi buradan satın almanız dışarıdan içecek sokulması yasak. Ancak yiyecek getirilmesi serbest olarak kabul ediliyor.

Poyrazköy- Beykoz- Timana Kafe

Beykoz'un nadide mahallelerinden biri olan Poyrazköy'ün müthiş manzarasına sahiplik yapan Timana Aile Çay Bahçesi, şehrin gürültüsünden de kurtulacağınız sessiz ve sakin mekanlardan bir seçenek olacaktır. Ailecek çay keyfi yapabilir ve dinlenme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar