Ramazanda gidebileceğiniz en huzurlu yerler nerelerdir?

08 Mayıs 2019, 07:00
Ramazanda gidebileceğiniz en huzurlu yerler nerelerdir?

Maneviyatı güçlendirerek gezilebilecek yerleri sizler için derledik. Peki Ramazanda gidebileceğiniz en huzurlu yerler nelerdir? Haberin detayında gidebileceğiniz yerleri ve şehirleri bulabilirsiniz...

Oruç sırasında kafanızı dinlemek ve sakin ortamlarda bulunmak genellikle herkesin isteyeceği seçenek olabilir. Maneviyata yakın hissettirecek yerleri sizler için derledik. Ramazanda gitmekle huzur bulacağınız yerler nelerdir? Hazırladığımız görülmeye değer yer listelerimiz için sayfamızın içeriğine göz atınız. İşte, Ramazanda gidilmesi gereken huzurlu yerler...

Ramazanda gezilecek yerler

RAMAZANDA GİDİLMESİ GEREKEN YERLER

Hacı Bayram Veli Ankara

Ankara'da Altındağ ilçesine bağlı olan Hacı Bayram Cami maneviyatı oldukça yüksek yerlerden biridir. İçerisinde Hacı Bayram Veli hazretlerinin türbesi bulunmaktadır. Fatih Sultan Mehmed'in İstanbul'u fethedeceğini 2. Mehmed'in babası 2. Murad'a bildirdiği konuşulmaktadır.

Şanlıurfa

Şanlıurfa mutlaka görmemiz gereken şehir listeleri arasındadır. Efsaneye konu olan Balıklı Göl'e gitmeyi ihmal etmeyiniz. Balıklı gölün çevresinde bulunan camiler ise ihtiyaç duyduğunuz huzuru size sağlayacaktır.

Bursa

Bursa'nın en ünlü yerlerinden biri olan Yeşil Türbe, Bursa merkezde görmeniz gereken yerler arasında. Meşhur çevre köyleri Cumalıkızık, Gölyazı, Mudanya ve Tirilye olan yerleri gezerek Türbeler Şehri olarak bilinen Bursa seyahatini tamamlayabilirsiniz.

Edirne Selimiye Cami

Edirne'de Mimar Sinan tarafından yaptırılan Selimiye Cami, Osmanlı Türk sanatının mimarlık tarihinde baş mimarilerinden biri olarak tanınmaktadır. Mimar Sinan'ın 'Ustalık Eserim' dediği cami olarak bilinir. Edirne'yi Ramazanda ziyaret ettiğinizde mutlaka burayı görmeden dönmeyiniz.

Gedik Ahmet Paşa Külliyesi - Afyon

Afyonkarahisar, meydan muharebesinin ve kurtuluş savaşının kazanılmasında önemli bir rol üstlenmek ile beraberinde tarihi zenginlikleri içerisinde barındıran bir şehirdir. Zaferin, şifanın, mermerin ve lezzetin başkenti olarak betimlenen Afyonkarahisar'da maneviyatı yüksek Gedik Ahmet Paşa Külliyesi Ramazanda ziyaretçilerini bekliyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar