Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ve Mustafa Varank işçilerle sahur yaptı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kocaeli'nde bulunan demir çelik fabrikasında incelemelerde bulunup işçilerle sahur yaptı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, birlikte bir dizi çalışma gerçekleştirdiler. Kocaeli’nde buluan bir demir çelik fabrikasına gidip incelemede bulunan bakanlar, fabrikanın gece vardiyasında çalışan metarulji işçileriyle de sahur yaptılar.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ve Bakan Mustafa Varank

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ve Bakan Mustafa Varank

Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Çolakoğlu Metalurji Demir Çelik Fabrikası'na giden ve burada sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmiş olan bakanlar, 74 yıldır hizmet gösteren ve 80’den fazla ülkeye ihracatta bulunan fabrikanın işçileriyle bir araya geldiler. Şirket yöneticileri aracılığıyla bilgilendirilen bakanlar, döküm yaparak gece üretimine başlattılar. Çalışanlardan birisi, Bakan Selçuk'a verdiği bilgide, iş güvenliğine dikkat ettiklerini belirtti.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk

 
İişçi önlüğü giyen bakanlar, yemek kartı basarak yemekhaneye girdiler ve yemek için sırada durdular. Bakanlar burada işçilerle sohbet etmeye devam ettiler. 

 
Bakan Selçuk, burada bir dizi konuşma gerçekleştirdi. Selçuk, işçilerin Ramazanlarını tebrik edip aynı sofrayı paylaşmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Bakan Selçuk, istihdam yönünden işverenlere çok iş düştüğünü belirtti.

 

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ve Mustafa Varank, incelemelerde bulundular.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ve Mustafa Varank, incelemelerde bulundular.

 
Selçuk, “Cumhurbaşkanımız istihdam seferberliği kapsamında işverenlerimizde 2.5 milyon ilave istihdam sözü aldı. İnşallah biz Kocaeli’nde de bu ilave istihdamın etkilerini göreceğiz sizlerle beraber. Demin kardeşlerimizle konuşurken bahsettiler, “Buraya gelirken ailemiz gibi görüyoruz, çok huzurluyuz” diyorlar. Bu çok güzel bir şey işveren için burayı ailesi gibi gören insanlarla çalışmaktan daha büyük bir mutluluk olamaz.” dedi ve sözlerini “Tuttuğunuz çelik olsun” diyerek tamamladı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ve Mustafa Varank, sahur yemeği için sıraya girdiler.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ve Mustafa Varank, sahur yemeği için sıraya girdiler.

 
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise konuşması sırasında, “Genel müdürünüz dedi ki; ‘buraya daha önce hiç bakan gelmedi.’ Biz bu durumu telafi edelim diye iki bakan beraber geldik.” ifadelerine yer verdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Etkilenmemek elde değil, yaptığınız iş meşakkatli bir iş. Alın terinin nasıl helal olduğunu gösteren bir iş. Biz hükumet olarak önümüzdeki süreçte 2023’e kadar diyoruz ki; tek gündemimiz yatırım, ekonomi olacak. Bunu da; sanayicilerimiz, iş insanlarımız ve siz değerli emekçi kardeşlerimizle gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin önünde güzel bir yol var. Biz işgücümüzle gurur duyuyoruz.”
 
Bakan Varank, Türkiye’ye yatırım yapan yabancı firmaların, “Türkiye’deki gibi tesislerini, firmalarını sahiplenen işgücünü biz dünyanın hiçbir yerinde görmüyoruz” açıklamasında bulunduklarını da belirtti.

Yemek duasının ardından sona eren sahur yemeğinin ardından bakanlar Selçuk ve Varank, işçilerle hatıra fotoğrafı çektirip fabrikadan ayrıldılar.

Hasan Kaçan Gaziantepliler'i kahkahaya boğdu

İLİŞKİLİ HABER

Hasan Kaçan Gaziantepliler'i kahkahaya boğdu

BİR YORUM YAPIN 0