Doğu Ekspresi nedir? Nasıl gidilir? Doğu ekspres ücretleri...

13 Haziran 2019, 08:20
Doğu Ekspresi nedir? Nasıl gidilir? Doğu ekspres ücretleri...

Popülerliliği elden düşürmeyen Doğu Ekspresi yoğun istek üzerine yine seferlerine başladı. Ünlülerin de merak edip Doğu Anadolu turuna çıktıkları bu seyahat sizler için de bir farklılık ve hoş bir anı oluşturabilir. İşte, Doğu Ekspres hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar...

Zamane popüler Doğu Ekspresi'ne gitgide artan yolcu isteklerinin karşılanması, daha iyi hizmet verilmesi ve iç ve dış turizmin artırılması amacıyla masaya yatırılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının ortak çalışması sonucu, Ankara-Kars-Ankara arasında turizm amaçlı Turistik Doğu Ekspresi seferi açıldı. Peki, Doğu Ekspresi'ne katılım nasıl sağlanır? Yeni açılan sefer hakkındaki tüm bilgileri haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz...

Turistik Doğu Ekspresi nedir?

Ankara'dan pazartesi, çarşamba ve cuma; Kars'tan ise çarşamba, cuma ve pazar günleri çalıştırılacak Doğu Ekspresi, Ankara'dan saat 19.55'te, Kars'tan saat 23.55'te hareket etmektedir. Tren, yerli yabancı yolcuların tarihi ve turistik yerleri ziyaret edebilmeleri için Ankara'dan Kars yönüne gidiş güzergahında Erzincan'ın İliç ilçesi ve Erzurum; Kars'tan Ankara yönüne güzergahında ise Sivas'ın Divriği ilçesi ve Bostankaya istasyonlarında bir süre bekleme yapmaktadır.

Turistik Doğu Ekspresi hakkında

102 kişilik kapasiteye sahip Turistik Doğu Ekspresi, Ankara- Kars arasındaki parkurunu, 32 saatte bitirmektedir. Turistik Doğu Ekspresi, 2 hizmet, 1 yemekli ve 6 yataklı olmak üzere toplam 9 vagondan oluşmaktadır. Kişiye ait vagonlarda kahvaltı keyfi yapabilir sevdiklerinizle beraber hoş bir bayram vakti geçirebilirsiniz.

Turistik Doğu Ekspresi turları

Turistik Doğu Ekspresi'nin bilet maliyeti, 1 vagon ( odada) tek kişi seyahat etmek istemesi durumunda 400 lira, iki kişi istenmesi durumunda ise kişi başı 250 lira talep edilmektedir.

Turistik Doğu Ekspresi

Turistik Doğu Ekspresi'nin bu göz alıcı seyahatinden siz de kendinize ve ailenize bir yer ayırtabilir farklı deneyimleri  sevdiklerinizle beraber yaşadığınız anı karelerine sahip olabilirsiniz.

Turistik Doğu Ekspresi Ankara- Kars

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar