Dünyaca ünlü futbolcu Paul Pogba neden Müslüman olduğunu açıkladı

11 Haziran 2019, 18:11
Dünyaca ünlü futbolcu Paul Pogba neden Müslüman olduğunu açıkladı

Manchester United'ın yıldız ismi Paul Pogba, neden müslüman olduğunu The Times'a açıkladı. Pogba'nın açıklamaları, okuyanları gözyaşlarına boğdu. İşte Paul Pogba'nın müslüman olma hikayesi!

Premier Lig ekiplerinden Manchester United'de forma terleten Fransa milli takımı futbolcusu Paul Pogba, The Times Gazetesi'ne çarpıcı açıklamalarda bulundu.

'İSLAM BENİ DEĞİŞTİRDİ'

Müslüman olma hikayesini anlatan Pogba, sözleriyle okuyanları duygulandırdı. Pogba din değiştirme sürecini, "İslam beni değiştirdi, hayattaki şeylerin değerini anlamamı sağladı. İçsel olarak daha huzurlu bir insan oldum." sözleriyle ifade etti.

Yıldız futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

paul pogba

 "Hayatımda iyi yönde değişiklikler oldu. Annem Müslüman olsa da ben Müslüman doğmadım. Herkesin inancına saygı duyarak büyüdüm. İslam herkesin gördüğü gibi terörizmle alakalı değil. Basın aracılığıyla duyduğumuz şeyler bir yana, İslam çok güzel bir şey. "Müslüman birçok arkadaşım var ve onlarla sürekli konuşuyoruz. Birçok şeyi kendi içimde sorguluyordum. Kendi araştırmamı yaptım. Bir keresinde arkadaşlarımla birlikte namaz kıldım ve o sıra farklı bir duygu hissettim. Gerçekten iyi hissettim."

"O günden bu yana devam ettim. Bir günde beş kere namaz kılmanız gerekiyor. İslamın şartlarından biri bu. Yapmanız gerekiyor. Bunu yapmanızın sebebi, sahip olduğunuz şeyler için şükretmek. Sağlığım ve diğer şeyler için. Bu din benim zihnimi açtı ve belki daha iyi bir insan yaptı. Öteki hayat hakkında daha fazla düşünüyorsunuz. Hayat bir sınav, şu anda sizinle yan yana gelmem de öyle. Müslüman olmasan bile hangi dine mensup olduğuna, rengine bakmaksızın herkesle insani ilişkilerle yaklaşırsın. İslamda bu zaten. İnsanlara insani değerlere saygı göstermek.”

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
12 Yorum Var
 • HamidiyeSüvarisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah cc.senden razı olsun.
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Allahina kurban karaoglan su isminide bir degissen Kral olurdu mesela Yusuf
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Doğru söze ne denir. Allah (C.C) gerçekleri görmeyi herkese nasip etsin.
  Cevapla
 • özcan 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH kabul etsin rabbim sayısını arttırsın inş.
  Cevapla
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Aslında dürüstlüğümüz, ahlakımız sadece bizi ilgilendirmiyor. insan yapısı itibarıyla iyilikten etkilendiği gibi kötülükten de etkilenir.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun