Ankara'da mangal yakılacak yerler

11 Eylül 2019, 07:45
Ankara'da mangal yakılacak yerler

Başkentte yaşayanlara, öğrenci olanlara veya tatili Ankara'da yakınlarıyla geçirmek isteyenlere güzel öneriler sunuyoruz. Ankara'da yeşil alanların parkların çok olmasından dolayı piknik alanları da hat safadadır. Peki, Ankara'da nerede piknik yapılır? İşte, Ankara'da piknik yapılacak yerler...

Ankara'da bir deniz kenarı Ankaralıların özlemini çektiği tek eksik olabilir. Ancak Ankara'da hali hazırda yapılmış olan bir çok suni göl ve geniş havuz kenarları deniz hasretini biraz olsun dizginliyor. Muhteşem manzarasının çekimiyle ziyaretçi akımına uğrayan Ankara, bir çok şehri solda bırakır bir hal alıyor. Peki, Başkent Ankara'da nerede piknik yapılır? Yeşilliğin ve piknik alanlarının en revaçta olduğu yerler nerelerdir? İşte, Ankara'da piknik yerleri...

 

 

Ankara'da piknik yerleri

ANKARA'DA PİKNİK ALANLARI

 

 

Mavi Göl

Ankara'nın Mamak ilçesinde Bayındır barajında bulunan Mavi Göl, piknikseverler için harika bir tercih olacaktır. Bir çok eğlence sektörüyle hizmet veren Mavi Göl'de keyifli bir piknik etkinliği yaşayacaksınız.

Gölbaşı

Ankara'nın Gölbaşı ilçesi piknik alanlarıyla meşhur metropol bir yerdir. Buraya ailecek gönül rahatlığı ile gelebilir ve göl kenarında piknik keyfinin tadına varabilirsiniz.

Soğuksu Milli Parkı

Ankara'nın ilçesi Kızılcahamam’da bulunan Soğuksu Milli Parkı Ankara merkeze 80 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Temiz hava,doğa ve piknik üçlüsünü kapsayan bir yerdir.

Karagöl

Ankara'nın Çubuk ilçesinde bulunan Karagöl, muhteşem göl manzarası çam ve dağ kavağı ormanlarıyla çevrelenmiştir. Burada piknik yapmanın tadına doyamayacaksınız.

Güdül Sorgun Yaylası

Ankara'nın Güdül ilçesinde bulunan Güdül Sorgun Yaylası piknik alanı için oldukça mükemmel bir tercih olacaktır. Ayrıca burada hafta sonu kamp yapabilir, bisiklet turuna çıkabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar