Tatile gidilecek en ucuz ülke neresidir?

20 Temmuz 2019, 07:55
Tatile gidilecek en ucuz ülke neresidir?

Litvanya'nın başkenti Vilnius, 2019 Kent Fiyatları Barometresi'nin yaptığı araştırmaya göre Avrupa'nın en ucuz ülkesi seçildi. Peki, bu ucuz ülke olan Litvanya'da neler yapılır? nereler gezilir? İşte, Litvanya'nın başkenti Vilnius'a gezi turu...

Kent Fiyatları Barometresi'nin yaptığı araştırmaya göre Litvanya'nın başkenti hafta sonu tatili için Avrupa'nın en ekonomik fiyatlı kenti seçildi. Aralarında İstanbul'un da yer aldığı ve 48 kent dahilindeki araştırmaya göre Litvanya'nın başkenti Vilnius, en ekonomik lokasyon seçilirken, kriterler arasında, akşam yemeği ve kahve fiyatları da mevcut. Geçen zamana göre fiyatlarda 11 cent farkın olduğu Litvanya'nın başkenti Vilnius,tatil tutkunlarını bekliyor. Litvanya'da neler yapılır? nereler gezilir? İşte,haberin yanıtları...

Litvanya'nın başkenti Vilnius

LİTVANYA'YA NE ZAMAN GİDİLİR? 

Temmuz-Ağustos aylarında gidebilirsiniz. Hava durumu ortalamasının bile 22 derece olarak seyretmektedir.

Litvanya'nın başkenti Vilnius

NASIL GİDİLİR?

Vilnius Havaalanı’ndan şehir merkezi yaklaşık 5km uzaklıktadır. UIlaşım için 15 Euro civarı seyreden taksi çağırabilir veya Vilnius Havaalanı’ndan şehirdeki ana tren istasyonuna giden treni de kullanabilirsiniz.

Litvanya Vilnius

NERELERDE GEZİLİR?

Gezeceğiniz turistik noktaların çoğu Old Town civarında bulunmaktadır. Old Town yakınlarında bir çok konaklama yeri vardır. Küçük bir yer sayılmayan Old Town'da, bir çok müze, akşam yemeği için uygun mekanlar ve ilginç hediyeler satın alabileceğiniz hediyelik eşya dükkanları bulabilirsiniz.

Comfort Hotel

NEREDE KALINIR?

Old Town’un dışında bir noktada kalan Comfort Hotel’de konaklama yapabilirsiniz. Adı üzerinde oldukça konforlu bu ekonomik oteli tatil mekan tercihlerinizin arasına koymayı unutmayınız.

Vilnius gezisi

İyi Tatiller :)

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar