Bodrum'da nerelere gidilir? Bodrum'da gezilecek yerler

Bodrum Muğla iline bağlı 13 ilçeden biridir. Harika doğası ve denizi ile tüm ünlüleri, yerli ve yabancı turistleri kıyısına çeken bir güzelliğe sahiptir. Peki, Bodrum'da nereye gidilmelidir? İşte, Bodrum'da gidilmesi gereken yerler...

Bodrum masmavi ve hijyenik deniziyle sizleri büyülü atmosferine çağırıyor. Her yıl yaz tatilinde olduğu gibi bu yılda Bodrum yerli yabancı turistler ile dolup taşıyor. Bodrum, eğlence mekanları, kumluk plajları ve muhteşem manzarası ile görülesi bir yer. Bembeyaz sıralı evlerin belirdiği Bodrum'da kendinizi Yunanistan Adalarında gibi hissedebilirsiniz. Yat turlarıyla da meşhur olan Bodrum'un civarındaki kıyılara uğrayarak yüzülecek ve keşfedilecek yeni yerler bulabilirsiniz. Peki, Bodrum'da nerelere gidilir? İşte, Bodrum'da görülmesi gereken o yerler...

Bodrum

Bodrum

BODRUM'DA GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Güvercinlik

Güvercinlik

Güvercinlik eski bir balıkçı köyü ve o muazzam güzelliğine ve etrafını dört bir koldan kuşatan otelleriyle özünü koruyan bir balıkçı köyüdür. Balıkçı restoranlarıyla ünlü bu yerde tatilinizi sevdiklerinizle birlikte geçirebilirsiniz. 

Akyarlar

Akyarlar

Bodrum'da ünlülerin akın ettiği yerlerinden biri de Yalıkavak'tır. Yalıkavak manzarası ve dondurmasıyla ünlüdür. Gelato Pioppo‘da dondurma yemenizi tavsiye ediyoruz.  Marina Saraylı‘da daha önce duymadığınız kavun dolma gibi Osmanlı yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. Havva Ana'da ailecek kahvaltı yapmayı unutmayınız.

Torba

Torba

Bodrum'un hem girişinde hem çıkışında yer alan Torba, Bodrum'un ilk turistik bölgelerinden biridir. Kumsal boyunca tatil köyleri, balık restoranları, büyük ve butik otelleri bulunmaktadır.

Gümbet

Gümbet

Gümbet uygun fiyatlı otelleri bulacağınız Bodrum'daki yerin gözde adresidir. Gümbet, eğlence mekanı ve kumsallarıyla ünlüdür. Burada yat turlarına da katılabilir, Bodrum'un harika kıyılarında yüzüp, yeni yerler keşfedebilirsiniz.

Mumcular

Mumcular

Mumcular, Bodrum'da kiralık ve satılık ev yatırımların revaçta olduğu bir yer. Milas ve Güvercinlik'in sınırı olan Mumcular geniş tarım arazilerine ev sahipliği yapması ile tanınır. Kendi kaynak suyuna sahip tek köy Mazı'de bir tur atınız. Mumcuların favori plajı Hurma Sahili olarak da bilinen Mazı Köyü Sahili'ne gitmeyi unutmayınız. 

Yüzücü gözlüğünde oluşan buğulanma nasıl giderilir?

İLİŞKİLİ HABER

Yüzücü gözlüğünde oluşan buğulanma nasıl giderilir?
Yüzme çantanızda mutlaka bulunması gereken 4 ürün

İLİŞKİLİ HABER

Yüzme çantanızda mutlaka bulunması gereken 4 ürün

BİR YORUM YAPIN 0