Antalya'nın keşfedilmemiş yerlerinden biri olan Kapuz Kanyonu'nun turizme gelir getirmesi çalışmalarına başlandı. Konyaaltı Belediyesi'nin Kapuz Kanyonu için başlattığı bu çalışma, çok yakında herkesin ilgi odağı bir yer olacak. Peki, Kapuz Kanyonu'nda ne yapılır? Nasıl gidilir? İşte, haberin ayrıntıları...

Turizm kenti Antalya'nın şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta Konyaaltı ilçesi Aşağıkaraman Mahallesi sınırlarındaki Kapuz Kanyonu, ziyaretçilerini bekleyen yerlerden biridir. Bölge sakinlerinin 'Keşfedilmemiş cennet' olarak nitelendirdiği bu kanyon, hafta sonlarında bölge sakinlerinin favori yeri haline geldi. Peki, Konyaaltı ilçesindeki Kapuz Kanyonu'na nasıl gidilir? Ne yapılır? Kapuz Kanyon hakkında bilinmesi gerekenleri sayfamızda bulabilirsiniz...

 

 

Antalya Kapuz Kanyonu

KAPUZ KANYONU'NA NASIL GİDİLİR?

 

 

İstanbul'dan Antalya'ya uçak ile 1 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Antalya'dan Konyaaltına ulaşabileceğiniz İETT'ler mevcuttur. Kapuz Kanyonu adresine otobüs veya hafif Raylı ile ulaşabilirsiniz.

Antalya Kapuz Kanyonu

KAPUZ KANYONU'NDA NE YAPILIR?

Rafting ve trekking için uygun olan kanyon hafta sonları geziniz ve dinlenmeniz için ideal bir tercih olacaktır. Bölge sakinlerine göre, suyun kimi yerlerde derinleştiğini kimi zaman ise bel hizasında olduğu ve kanyon ağzında ise doğal gölet olduğunu belirtiliyor. 

Antalya Kapuz Kanyonu

Plaj olarak kullanılan gölet, yaz aylarında yüzmek için kullanılan bir tercih olarak biliniyor. Gençlerin, ailelerin piknik yaptıkları bu kanyon, doğallığının bozulmaması nedeniyle son zamanların ilgi odağı olan bir yer oldu.

Antalya Kapuz Kanyonu

Mahalle sakinlerinin yüzmeyi öğrendiği Kapuz Kanyonu'nun derinliklerine sandalla gidilmesi için düzenlemeler yapılmasının ve oraya giden turistlerin, kanyonun tüm güzelliklerine şahit olmasının turizme katkı sağlayacağı söyleniyor.

İLİŞKİLİ HABER

Arapapıştı Kanyonu'na nasıl gidilir? Nerededir?

İLİŞKİLİ HABER

Fethiye'de nereye gidilir? Marmaris Fethiye'de gezilecek yerler

İLİŞKİLİ HABER

Erdek'te ne yapılır? Erdek'te gezilecek yerler

BİR YORUM YAPIN 0