Ekonomik fiyatlı otel seçenekleriyle yerli turistlerin ilgisini çekiyor. İçerik açısından zengin bir tatil arayışındakiler için uygun fırsatları barındıran Erdek'te ne yapılır? İşte, Erdek'te gezilecek yerler...

Konumu sayesinde hem hafta sonu kaçamağı hem de uzun süreli tatil için uygun bir seçenek olan Balıkesir’in tarih dolu ilçesi olan Erdek, uygun fiyatlı otel seçenekleriyle ziyaretçilerini bekliyor. Eylül ayına yakın havaların ılımanlaşması ve otel fiyatlarının daha da düşmesi ailecek tatile çıkmak isteyenler için ideal bir seçim olacak. Peki, Erdek'te neler yapılmalıdır? İşte, Erdek'te gezilecek yerler...
 

Erdek

ERDEK'TE GEZİLECEK YERLER

Kyzikos Antik Kenti

Tahta çıkan ilk kralın adıyla anılan Kyzikos Antik Kenti, tarihe meraklı turistlerin Erdek'te gezip görmesi gereken tarihi yerlerden biri olabilir.

Çuğra Plajı

Çuğra Plajı, ilçenin altın renkli kumlarla kaplı sahil şeridinin son kısmını meydana getirmektedir. Deniz keyfi yaşamak isteyenler tarafından sıklıkla ziyaret edilen plajın masmavi suları tatilseverleri bekliyor. Çuğra plajı çevresine yakın uygun fiyatlı konaklama yerleri bulabilirsiniz.

Seyit Gazi Tepesi

Çuğra Plajı bitiminde yer alan, Seyit Gazi Tepesi manzarası ve havası ile sizlere istediğiniz kalitede bir tatil deneyimi yaşatabilir. 

Kirazlı Manastırı

Eskiden yörede yaşayan Rumlar tarafından dini merkez olarak kullanılan yapı olan Kirazlı Manastırı, Erdek'te gezip göreceğiniz tarihi yerler arasındadır.

Zeytinli Ada

2006 yılından beri kazı çalışmalarının sürdüğü Zeytinli Adası'nda, 4 kilise, 1’er tane manastır ve vaftizhane, 2 hamam ile bu binaları kullananlara ait sosyal yapılar bulunuyor. Yakından adanın fotoğraflarını çekmek için, limandaki dalgakıranın ucuna kadar yürüdüğünüzde adaya 30 metre kadar yakın olabilirsiniz.

Erdek

Erdek'te gezintiye çıktığınızda, alışveriş yapmak için Erdek'in meşhur cumartesi ve pazartesi kurulan pazarlarına uğrayabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Arapapıştı Kanyonu'na nasıl gidilir? Nerededir?

İLİŞKİLİ HABER

Fethiye'de nereye gidilir? Marmaris Fethiye'de gezilecek yerler

İLİŞKİLİ HABER

Antalya Kapuz Kanyonu'na nasıl gidilir? Antalya Kapuz Kanyonu

BİR YORUM YAPIN 0