Osman Bey Malhun Hatun ile evleniyor! Kuruluş Osman 58. bölüm fragmanı

06 Mayıs 2021, 11:59
Osman Bey Malhun Hatun ile evleniyor! Kuruluş Osman 58. bölüm fragmanı

Osman Bey'in Moğolları bitirmek için Büyük Selçuklu Sultanıyla anlaşması üzerine Umur Bey,de intikam almak için Nikola ila işbirliği yapar. Ancak bu durumu Osman Bey izin vermez. Karşı karşıya gelen iki beyi şeyh Edebalı durdurur. Edebalı, Osman'dan Umur Bey'in kızıyla evlenmesini ister. Kuruluş Osman 58. bölüm fragmanı

Büyük savaş öncesi Moğollara itaat ediyormuş gibi görünmek isteyen Osman Bey, Türkmen Beyleriyle tek tek görüşür. Büyük Selçuklu Sultan'ın isteğiyle hareket eden Osman Bey'e Umur Bey engel olur. Daha önce Nikola'nın intikam zehri ile zehirlediği Umur Bey Moğollara saldıracağını ifade eder. Onu durdurmak için yola çıkan OSman Bey ve Umur Bey'in arasına Şeyh Edeblı girer. Kayı obasından sonra en byüük obaya sahip olan Umur Bey ve Osman Bey'in araba olması gerektiğini bildirir. Ayrıca soyunun devam etmesi için Osman Bey'in evlenmesi gerektiğini belirtir. 

KURULUŞ OSMAN 58. BÖLÜM FRAGMANI

Kuruluş Osman'a iki dev transfer!İLİŞKİLİ HABERKuruluş Osman'a iki dev transfer!

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Beykoz ilçesine bağlı Riva'da özel bir plato yapıldı. Platoda kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar inşa edildi. Avrupa'nın en büyük platolarından biri olan yerin yapımında 60 ayrı marangoz ekibi canla başla her gün çalışıyor. Aynı ortamı yakalamak için bölgedeki göle yapay nehir açıldı. Toplamda 1500 kişi çalışıyor. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
146 Yorum Var
 • C.Türk 2 gün önce Şikayet Et
  Bala hatun ile Malhun Hatun aynı Kişilerdir .. Diziye ayrı karakter olarak sokulması Çok büyük Tarihi Hatadır.. ( Bak; İlk Osmanlı Tarihcisi : Oruç beg.).
  Cevapla
 • Gizem YEŞİLGÖZ 1 gün önce Şikayet Et
  Aynı kişi değiller ki Malhun Hatun Umur Bey' in kızı, Bala Hatun da Şeyh Edebali' nın kızı.
 • C.Türk 2 gün önce Şikayet Et
  Bir kere Osman Bey Tek Evlik yapıyor ve Osman Bey,in Eşine ait Bilecikde Tek kabir/Mezar vardır oda Bala(Rabia) Hatuna aittir, İkinci Eş,e Ait bir Mezar/Kabir yoktur, Ayrıca Bala Hatunun aksine 7 tane Çocuğu oluyor ama Bu Dizide Bala hatunun Çocuğu olmuyor gibi gösterilmesi tamamen Hayali Seneryodur,ayrıca Dizide Osman beyi İkinci Eşli olarak göstererek Koskoca Osmanlı İmparatorluğunun Kurucusu Osman bey,e karşı saygısızlık yapılıyor! halbuki Orta Asyadan Anadoluya Göç eden Atalarımızın Hepsi Tek Eşli Yaşamışlardır..ve Dizinin Atalarımızı Kadın peşinde koşan olarak gösteren Muhteşem Yüzyıldan bir farkı kalmamıştır,bu yüzden Tarihi Gerçeklerden saptığı için Diziyi artık seyretmeyeceğiz!.
  Cevapla
 • Levrok 2 gün önce Şikayet Et
  aglaaa :)
 • elif 2 hafta önce Şikayet Et
  kurulus osmani çok seviyorum beyenerek izliyorum
  Cevapla
 • Bghan 1 ay önce Şikayet Et
  Tarihi gerçekliğinden uzaklaştırıp saçma sapan senaryolarla sunarsanız elbette nefret uyandırır. 1984 lerde çevrilen “Osmancık” dizisi çok daha gerçek ,tarihe uygun ve kaliteliydi... Bu nedenle tarihi bilgisi olmayanlara senaryo yazdırmak tarihe yapılan en büyük kötülüktür.. Bu kadar masrafa yazık....
  Cevapla
 • C.Türk 2 gün önce Şikayet Et
  Aynen! Malhun Hatun aslında (Rabia,Malhun,Mal Hatun gibi) bir çok İsimle tarihde geçen Bala Hatun ile Aynı kişidir ve Diziye ayrı karakter olarak sokulması tamamen gerçek dışıdır..Ayrıca Atalarımız Orta Asyadan Anadoluya kadar hep Tek Eşli olarak yaşamışlardır! Osman Beyde Tek Eşli yaşamıştır ve Eşine Aitde Bilecikde Tek Kabir/ Mezar vardır..ve yine Ertuğrul Gazinin Osman Bey,e ikinci bir Eş alması üzerine bir Vasiyeti yoktur buda yalandır ..yine Dizide 94 Yaşına kadar yaşamış Ertuğrul gazi ve yine 96 Yaşına kadar yaşamış Eşi Halime Sultanında Turgut Alp ile beraber Osmanlının kuruluşuna kadar olmaları lazımdı, onları öldürmeleri tamamen gerçek dışı Seneryodur.
 • enngin 1 ay önce Şikayet Et
  Yorumlara bakılırsa kimse diziden memnun değil. Antin kuntin Muhteşem Süleyman'daki gibi dandik sahnelere şimdiye kadar kimse bir şey söylemiyordu. Diriliş Ertuğrul devri kendine göre güzel, Kuruluş Osman devri kendine göre güzeldir. Olumsuz yorum yapanlar Muhteşem Süleyman dizisinin tekrarına bakmaya devam etsinler. Ayrıca Filmin keskin ve süper görüntüsü var 4K gibi.
  Cevapla
 • C.Türk 2 gün önce Şikayet Et
  Ertuğrul Dizisindede Osmanlının Kuruluşuna 96 yaşına kadar yaşayan Halime Sultanı Osman bey,i doğurdukdan sonra Genç yaşda öldürmeleri çok büyük tarihi hatadır.... Kuruluş Osmanda ise Tarihi Gerçeklerden tamamen saptılar! Diziyi çorba yaptılar!.. Bir kere Diziye ayrı karakter olarak soktukları Malhun Hatun ile Bala Hatun aynı Kişilerdir (Bak; ilk Osmanlı Tarihcisi Oruç beg.) ve 7 tane Çocuk doğuran Bala hatunu Dizinin başından bu yana Çocuğu olmuyor diye göstermeleride çok büyük Tarihi hatadır.yani Dizide iyice sapıttılar!
Yorumların Tümünü Okuyun