Maşukiye'ye nasıl gidilir? Maşukiye'de kahvaltı yapılacak yerler

27 Şubat 2020, 06:40
Maşukiye'ye nasıl gidilir? Maşukiye'de kahvaltı yapılacak yerler

Sonbahar ve kış aylarında ayrı bir güzelliği olan adeta Rabbimizin doğa harikası yerlerinden biri olan Maşukiye Kocaeli her yıl olduğu gibi bu yıl da ilgiyle ziyaretçilerini ağırlıyor. Daha önce hiç gitmeyenlerin gözlerini kamaştırdığı ve mutlaka herkesin görmesi gerektiği Maşukiye hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Bu araştırmada Maşkukiye'ye nasıl gidilir?sorularına cevap bulabilirsiniz.

Maşukiye, Kocaeli il merkezine sadece 36 kilometre uzaklıkta olan Kartepe'ye 13 kilometre yakınlıkta bir mahalledir. Son yıllarda popülaritesi artan Maşukiye özellikle sonbahar mevsiminde doğa harikalarından birisi olarak kabul edilir. Hem hafta içi hem de hafta sonu olmak üzere kolay bir şekilde ulaşımını sağlayabileceğiniz bu yerin içerisinde kalabileceğiniz butik oteller, uzun uzun kahvaltı edebileceğiniz ve vakit geçirebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. Şehrin yoğunluğundan sıkılıp, iş stresini ortadan kaldırmak isteyenler için kısa bir kaçamak yapabileceğiniz destinasyondur. Giderken TEM ve E5 yolu güzargahı izleyebileceğiniz Maşuikiye'de İzmit tabelasını takip etmeniz gerekiyor. Adapazarı yönüne döndükten sonra Sapanca sapağından girin ve bir 10 dakika sonra Maşukiye’ye ulaşmış olacaksınız.Trenle Maşukiye’ye gitmek isteyenler ise Haydarpaşa garından trene binip, indikten sonra yaklaşık 1 kilometre yürümesi gerekiyor.

maşukiyeye nasıl gidilir

PEKİ MAŞUKİYE'DE NERELER GEZİLİR?

Hafta sonu günü birlik Maşukiye'ye giden kişiler, orada bulunan restoran ve köy işi yapılan gözleme tarzı kafeleri ziyaret edebilir. Özellikle Kocaeli merkezinden kolay bir şekilde ulaşım sağlamak mümkündür. Fakat İstanbul için 129 kilometrelik bir yolun gidilmesi gerekecektir. Her ne kadar uzun gözükse de yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Ancak sabah çıkacağınız yolda Maşukiye'den sonra Sapanca'ya uğrayabilirsiniz. Öğle yemeği için burada bulunan Alabalık restoranlarını tercih edebilir, akarsuların üzerinde bulunan mesire yerlerinde huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

maşukiye'de nereler gezilir

Uzun bir doğa yürüyüşü yaptıktan sonra Kartepe’nin zirvesinden gelen bu derenin buz gibi sularına ayaklarınızı soktuğunuzda yorgunluğunuzdan eser kalmayacak. Ormanlık bir alanda, dereden akan suyun sesini dinlemek, uzun doğa yürüyüşlerine çıkmak, sevdiklerinizle beraber piknik yapmak ve temiz havanın ayrıcalığını yaşamak da oldukça dinlendirici. 

MAŞUKİYE HABERLERİ

MAŞUKİYE'DE NE YENİR?

Maşukiye, köy yemekleriyle meşhur olan bir yerdir. Özellikle kuş cıvıltıları eşliğinde yiyeceğiniz alabalık keyfi görülmeye değer. En güzel yapabileceğiniz şey ise muhteşem bir kahvaltıdır. Çeşit çeşit peynirlerin, reçellerin eşlik edeceği bu kahvaltı günün favorisi olacak türden.

maşukiye kahvaltı

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar