Nare ne demek? Nare isminin anlamı nedir? Nare Kuran'da geçiyor mu?

30 Mart 2020, 14:00
Nare ne demek? Nare isminin anlamı nedir? Nare Kuran'da geçiyor mu?

Doğacak kız bebeğiniz için farklı bir isim arıyor ve daha önce çok bilinmeyen bir şeyler olsun istiyorsanız bu haber tam size göre. Star TV ekranlarında yeni başlayan Sefirin Kızı dizisindeki başrol oyuncusu Neslihan Atgül'ün rol ismi olan Nare yeni trend isimler arasına girdi. Peki Nare ne demek? Nare isminin anlamı nedir? Nare ismi Kuran'da geçir mu? İşte merak edenler için tüm bu soruların yanıtı:

Başrollerinde Neslihan Atagül ve Engin Akyürek'in yer aldığı Sefirin Kızı dizisi Pazartesi akşamları Star TV ekranlarında yayınlanıyor. Başladığı günden beri reyting rekorları kıran Sefirin Kızı dizisindeki Nare ismi trend aramalara girdi. Kız bebek sahibi olacakların merak ederek baktığı Nare ismini koymak istiyorsanız anlamını da mutlaka araştırmalısınız. Günümüz isimlerinden uzak olan Nare; Güç direnç, aynı zamanda çocukların bindiği dönme dolap anlamını taşıyor. 

Osmanlıca'da yazılışı "na're" olan bu ismin kökeni Farsçadan geliyor. 

KURAN'DA GEÇEN EN GÜZEL KIZ İSİMLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN...

TIKLA OKU: SANCAR NE DEMEK? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN...

PEKİ NARE İSMİ KUR'AN-I KERİM'DE GEÇİYOR MU?

Nare ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir. Nare isminin karakteristik özelliklerini öğrenmek için Nare isminin analizi yapacağız. Nare isminde yer alan her harf farklı bir karakteri temsil ediyor. Buna göre;

N: Sağduyulu
A: Atılgan-enerjik
R: Sert yapıya sahip
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar