Türkiye'de ucuz sokak yemeklerini yiyeceğiniz şehirler

Türkiye'ye seyahat etmek için gidenlere özel sokak kültürünü paylaşıyoruz. Türkiye'nin hangi şehirlerinde ucuz yemek yiyebilirsiniz? sorusuna ilişkin yanıt arıyorsanız aşağıda sizler için hazırladığımız yerlere göz gezdirebilirsiniz. İşte, o şehirler...

Türkiye'de bir çok yerli yabancı turist bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Konya ve Bursa gibi başkentler çok fazla ziyaretçi almaktadır. Bu şehirlerimizin hangi bölgelerinde yöresel tatlar yenmektedir? Salaş ve sokak kültürünün geliştiği yerler aynı zamanda ekonomik, bütçeye uygun da olmaktadır. Peki, Türkiye'de ucuz sokak yemeklerini yiyeceğiniz şehirler hangileridir? Merak ettiğiniz şehirlerin bilgilendirmesi için haberimizin içeriğine göz gezdiriniz...

Türkiye

Türkiye

TÜRKİYE'DE UCUZ SOKAK YEMEKLERİ NERELERDE YENİR?

Ankara

Ankara

Türkiye'nin başkenti Ankara'da ucuz sokak yemeklerini bulabileceğiniz semtler; Kızılay, Etlik ve Ulus'tur. Kızılay'ın Sakarya caddesinde et, balık,tavuk dürüm tarzı yiyecekleri rahatlıkla yiyebilirsiniz. 

İzmir

İzmir

İzmir'de ucuz sokak yemeklerini bulacağınız semtler; Alsancak, Bornova ve Buca olacaktır. Bornova'nın ara sokaklarında leziz bir balık ziyafeti sizleri bekliyor. Hasırdan tabureler eşliğinde oturduğunuz salaş mekanlarda, yemeğinizi yiyerek ailecek keyif alabilirsiniz.

Konya

Konya

Mevlana'nın kabrinin bulunduğu maneviyatı güçlü olan Konya şehrinde, ucuz sokak yemeklerini bulacağınız yerler; Meram, Karatay ve Selçuklu olacaktır. Konya mutfağında meşhur olan fırın kebabı, mevlana böreği ve etli ekmeğin tadına bakmadan buradan ayrılmayın.

İstanbul

İstanbul

Yedi tepe İstanbul'da leziz sokak yemekleri yiyeceğiniz en favori ilçeler; Eminönü, Eyüp ve Üsküdar olacaktır. Eminönü'nde balıkseverleri, sevdikleriyle birlikte yapacakları bir balık ızgara ziyafeti bekliyor. Üsküdar'ın dar sokaklarında meşhur unkapı pilavcılarından pilav üstü tavuk yiyebilirsiniz.

Bursa

Bursa

Türbeler şehri Bursa'da meşhur olan yöresel lezzet şüphesiz iskender ve köftedir. Peki; ucuz ve leziz sokak yemekleri Bursa'nın neresinde yenmelidir? Osmangazi, Nilüfer ve Gemlik bu tatlara erişeceğiniz yerler olacaktır.

Abaya modelleri ve fiyatları 2020

İLİŞKİLİ HABER

Abaya modelleri ve fiyatları 2020
Yarı yıl tatilinde ailecek gidilecek yerler

İLİŞKİLİ HABER

Yarı yıl tatilinde ailecek gidilecek yerler
2020 Yarıyıl tatilinde ne yapılmalı? 15 tatilde çocuklar için rota önerileri

İLİŞKİLİ HABER

2020 Yarıyıl tatilinde ne yapılmalı? 15 tatilde çocuklar için rota önerileri

BİR YORUM YAPIN 0