Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün gün geçtikçe yayılmasından dolayı insanlar, evlerinde kalmaya başladı. Peki, evde yemek yemenin, temizlik yapmanın haricinde can sıkıntınızı alacak hangi aktiviteleri yapmalısınız? işte, sizler için hazırladığımız aktivite önerileri...

Koronavirüs tehdidi nedeniyle öğretmenler, öğrenciler ve kamu kurumunda çalışanlar izne ayrıldı. Özelde çalışanların bazıları ise evlerinden çalışmaya yönlendirildi. Evde zamanın çoğunu geçirecek olan vatandaşların sıkılmamaları ve evlerinde zamanlarını iyi değerlendirebilmeleri için hazırladığımız önerileri siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. Bu aktivitelerin neler olduğunu merak ediyorsanız, haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz...

evde yapılacak etkinlikler

EVDE YAPILMASI GEREKEN ETKİNLİKLER

Müzik dinlemeyi sevenler için karaoke ideal bir etkinlik olacaktır. Karaoke mikrofonu satın alabilir, karaoke uygulamasından yararlanarak harika müzikler ortaya çıkartabilirsiniz.

evde yapılacak etkinlikler

Çiçek severler, çiçeklerine bakım yapabilir. Uzun süredir çiçeklerinizle haşır neşir olmadıysanız, bu süreç tam size göre. Bahara girerken tomurcuklanma ayı olması nedeniyle çiçeklerin extreme bir bakıma ihtiyaçları vardır.

evde yapılacak etkinlikler

​Çocukluğunuzdan kalma sevdiğiniz online oyunları araştırabilir ve sevdiklerinizle birlikte oynayarak keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

evde yapılacak aktiviteler

El sanatlarınızı geliştirebilecek doku tasarımları yapmayı deneyebilir, resim yapma kabiliyetiniz varsa resim sanatları konusunda bilmediğiniz teknikleri uygulayabilirsiniz.

evde yapılacak etkinlikler

Fotoğraf albümlerinize bakabilir, geçmişi yad edebilirsiniz. Eski arkadaşlarınızı hatırlayabilir ve onlara ulaşmak için internet sayfalarından bir araştırma yapabilirsiniz.

evde yapılacak etkinlikler

Dans seviyorsanız, sevdiğiniz dans müziklerini liste halinde ekleyerek sırasıyla çalabilir,  kendi dansınızın koreografisini tasarlayabilirsiniz.

evde yapılacak etkinlikler

Makyaj severler, yeni makyaj taktikleri geliştirebilirler. Örneğin; daha pratik ve göz alıcı makyaj nasıl yapılır sorusu üzerine yoğunlaşabilirler.

evde yapılacak etkinlikler

Ev sineması düzenleyebilirsiniz. Film tutkunları için zaman kesinlikle çok hızlı geçecektir. En iyi komedi ve dram filmleri seçip arka arkaya izleyebilirsiniz.

evde yapılacak etkinlikler

Mutfak ile arası iyi olanlar, farklı yemek çeşitleri öğrenme faliyetlerine girişebilir. Mutfakta yarışma organize edebilir, 'En hızlı kek nasıl pişirilir?' akımına ayak uydurabilirsiniz. Tatlı çeşitleri hazırlayarak, sevdiklerinize bu tatlıları hediye edebilirsiniz.

evde yapılacak etkinlikler

PEKİ YA UYGULAMALAR?

Zoom

Telekonferans görüşmelerinde hatta çevrimiçi şirket toplantılarında Zoom’u kullanabilirsiniz. İş toplantılarına devam edebilmemiz için oldukça yararlı olan bu uygulama sizi evinizde etkin hala getirecektir.10 ila 15 dakikalık pratik dil kurslarının yanı sıra programlama, tasarım, çizim, yazarlık, yoga, fotoğrafçılık ve müzik gibi derslere de kayıt yaptırabilirsiniz.

Storytel


Bu uygulama sayesinde en çok okunan kitaplardan zamansız klasiklerin olduğu binlerce sesli kitaba günün her saatinde ulaşabilirsiniz.Workouts


İster üst bacak, ister baklava... Nereyi çalıştırmak istiyorsanız hocalar eşliğinde yapabileceğiniz hareketleri gösteren uygulama, bildirimlerle de sizi sürekli fit olmaya davet ediyor.

Youtube Kıds

Çocuklara güvenli bir çevrimiçi deneyim sunan YouTube Kids’teki videolar otomatik filtreler, insan incelemesi ve ebeveynlerden gelen geri bildirimlerle denetleniyor.

IDAGIO


Klasik müziğe odaklanmış bir dinleme platformu olan IDAGIO, bünyesindeki uygulama, dinleme alışkanlıklarınıza göre şekillenen önerileriyle bilinçli bir klasik müzik dinleyicisi olmanıza yardımcı oluyor.

Smule

Karaoke sevenler için kesinlikle telefonuzda bulunması gereken bir uygulama. Mikrofon ve kulaklık ekipmanları ile harika bir iş çıkartabilirsiniz. VIP olup her şarkıyı tek başınıza söylemek için ayda 2,99 TL ödemeniz gerekiyor.

whatsapp


Arkadaşlarınız ve aile yakınlarınızla sohbet etmek için bu uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Spotify

Uygulamaya aylık 17.99 lira ödeyerek reklamlardan uzak müzik dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Getir


Temel ihtiyaçlarınızı Getir’den sipariş ederek karşılayabilirsiniz. İstanbul’un yanı sıra İzmir, Ankara, Bursa ve Kocaeli’ye de hizmet vermektedir.

İLİŞKİLİ HABER

Dışarıdan eve geldiğinizde dezenfekte etmeye nereden başlanmalı? Koronavirüs tedbirleri

İLİŞKİLİ HABER

Evde ıslak mendil nasıl yapılır? Pratik ıslak mendil üretimi

İLİŞKİLİ HABER

İlkbahar sezonuna yönelik ev dekorasyonu önerileri

İLİŞKİLİ HABER

Can sıkıntısına iyi gelen pratik dans hareketleri, evde yapılması kolay dans aktiviteleri

BİR YORUM YAPIN 5

nil 2 yıl önce

bence çok akıllıca

Sima 2 yıl önce

İnternet olsa yüklerim yaparız TEŞEKKÜRLER

Toplam 1 beğeni

Derviş Akçakoç 2 yıl önce

Çok ilginç gerçekten bunları düşenemiştim

Toplam 3 beğeni

ELA ÖZEN 2 yıl önce

Çok tşkler

Toplam 1 beğeni

Bıkmış 2 yıl önce

Eee telefon yok para yok bunlar olmadan onları nasıl yapalım.

Toplam 4 beğeni