Barbaros'un Hızır Reisi konuştu! Barbaros'un oyuncuları kimlerdir? Barbaros'un konusu nedir?

13 Kasım 2020, 14:43
Barbaros'un Hızır Reisi konuştu! Barbaros'un oyuncuları kimlerdir? Barbaros'un konusu nedir?

Osmanlı Dönemine damga vurmuş Barbaros Hayrettin Paşa'nın hayatını anlatacak Barbaros dizisinin başrol oyuncuları Engin Altan Düzyatan (Barbaros Hayrettin Paşa Hızır Reis) ve Ulaş Tuna Astepe ( Oruç Reis) yapımcı Yusuf Esenkal'ın stüdyosunda bir araya gelmişti. Hızır Reis dizi hakkında ilk kez konuştu. Peki Barbaros'un konusu nedir? Barbaros'un oyuncuları kimlerdir?

Geçtiğimiz gün Zorlu Alışveriş Merkezi'nde görüntülenen Engin Altan Düzyatan, yeni projesi Barbaros hakkında ilk kez konuştu. Dizinin tarihi konusunda ise Düzyatan "Henüz şu anda net bir tarih yok. En doğru tarihi yapımcımız sizinle paylaşacaktır" şeklinde açıklama yaptı. 

 

Payitaht Abdülhamid dizisinin yapımcısı Yusuf Esenkal yeni bir dizi ile ekranlara dönüyor. Yine bir dönem dizisiyle ekranlarda yer alacak olan dizi bu kez Barbaros Hayrettin Paşa'nın dönemi anlatacak. Osmanlı Dönemine damga vuran kaptan Barbaros Hayrettin Paşa, o dönemlerde Osmanlı'nın deniz gücünü diğer devletlere kanıtlamıştı. Tarihe altın harflerle ismini yazdıran dönemin kaptanın aynı zamanda kahraman bir erkek kardeşi varı oda Oruç Reis'ti. Oruç Reis'in güçlü harita bilgisi ve Barbaros Hayrettin'in stratejileri birçok zaferle sonuçlandı. 

barbaros hayrettin paşa hızır reis

BARBAROS'UN OYUNCULARI...

Reyting rekoru kıran Diriliş Ertuğrul dizisinde Eruğrul karakterini onayan Engin Altan Düzyatan ve Sen Anlat Karadeniz dizisindeki üstün başarı sergileyen Ulaş Tuna Astepe dizisin başrol oyuncularını oynayacak. Onun yanı sıra dizisinin diğer oyuncuları hakkında kesin bir bilgi verilmedi. Yapımcılığını Yusuf Esenkal'ın üstlendiği dizinin diğer oyuncuları genellikle sosyal medya hesabında duyuruyor. 

barbaros hayrettin paşa oruç reis

BAŞROL OYUNCULARINDAN İLK KARE 

Yusuf Esenkal son olarak sosyal medya hesabından iki başrol oyuncusuna ait bir fotoğraf paylaştı. İkilinin saç sakal uzatmaya başlaması ise hayranlarının dikkatinden kaçmadı. Heyecanları artıran bu paylaşıma rekor beğeni ve yorum yağdı. 

yusuf esenkal'ın paylaştığı kare

BARBAROS'UN KONUSU NEDİR?

Osmanlı Devleti'nin unutulmaz imparatorluğuna imza atmayı sağlayan Barbaros Hayrettin Paşa'nın hayatını anlatacak. Kaptan-ı Derya lakabıyla bilinen Hayrettin Paşa, Akdeniz'de Osmanlı üstünlüğünü sağladı. Tüm kıyıları egemenlik altına almayı başaran Barbaros Hayretin Paşa'nın en büyük destekçisi kardeşi Oruç Reis oldu. Barbaros Hayrettin Paşa'nın asıl adı ise Hızır Reis'tir. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Gel artık idol 3 ay önce Şikayet Et
    Büyük bir merakla bekliyoruz. Engin beyi
    Cevapla