"Çifte mucize" Anne olmazsın denildi ikizleri oldu!

13 Temmuz 2020, 10:27
"Çifte mucize" Anne olmazsın denildi ikizleri oldu!

Ankara'da hamileyken yumurtalık kanserine yakalanan ve düşük yapan Şennur Köksal kanseri yenerek tüp bebek tedavisiyle çifte mucize yaşadı. "Hiç anne olmazsın" denen Köksal tüp bebek tedavisiyle ikizlerini dünyaya getirdi.

 İsmail Köksal ile evlenen Şennur Köksal, 3 yıl önce hamileyken yumurtalık kanserine yakalandığını öğrendi. Hastalığı nedeniyle düşük yaparak bebeğini kaybeden Köksal'a doktorlar, yumurtalıkları ve rahminin alınması gerektiğini, anne olmasının neredeyse imkansız olduğunu söyledi.

Çocuk sahibi olmak isteyen çift bir daha çocuk sahibi olamayacağı öğrendi. Şennur Köksal bunu kabul etmeyerek internette araştırma yaparken bulduğu özel kliniğe gitti. Burada Köksal'a, önce yumurtalık kanseri ameliyatı yapıldı, ardından kemoterapi tedavisi uygulandı. Bu tedavi sonucu yumurtalıkları ve rahmi korunarak kanseri yenen Şennur Köksal, daha sonra tüp bebek tedavisine başladı. Tedaviyle ikizlere hamile kalan Şennur Köksal, 1 hafta önce Duru ve Doruk adını verdiği çocuklarını dünyaya getirdi. 


Pinterest'te Paylaş
Yorumlar