Kırmızı Oda 13. bölüm fragmanı! Bir kız çocuğunun kaderini...

26 Kasım 2020, 09:52
Kırmızı Oda 13. bölüm fragmanı! Bir kız çocuğunun kaderini...

Her Cuma akşamı TV8'de yayınlanan Kırmızı Oda dizisinin oyuncu kadrosu genişliyor. Kırmızı Oda'nın merakla beklenen 13. bölüm fragmanı yayınlandı. Dizinin bu bölümünde, Alya'nın adım adım hayata dönüş hikayesi seyirciye aktarılmaya devam edilecek.

Kırmızı Oda 13. bölüm fragmanı yayınlandı. Cuma akşamı ekrana gelecek olan yeni bölümde, kız çocuklarının hikayesi ve babaların bu hikayedeki etkileri aktarılmaya Selvi ve Alya üzerinden aktarılmaya devam edilecek. Alya'nın hayata dönüşü seyircinin yine ilgisini çekecek.

KIRMIZI ODA 13. BÖLÜM FRAGMANI:

Dizinin oyuncu kadrosu genişlemeye devam ediyor. Dizide bu haftadan itibaren iki yeni hikaye işlenmeye başladı. Bu hikayeler ile birlikte Sezin Akbaşoğulları, Füsun Demirel, Sema Keçik ve Nazan Diper diziye dahil olmuş oldular. Öte yandan, dizinin ilk bölümlerinden bu yana Alya'nın hikayesi, seyirciye aktarılmaya devam ediliyor. Sema Keçik, çocuk yaşta evlendirilen bir kız çocuğunu Nazan Diper ise, Keçik'in evlendiği evin sahibesini oynuyor. Sezin Akbaşoğulları, hasta annesinden halası ile ilgili bir gerçeği öğrenip hayatı alt üst olan genç bir kadını, Demirel ise hasta anneyi oynuyor.

KIRMIZI ODA 12. BÖLÜM'DE YAŞANANLAR

Kırmızı Oda dizisi, toplumsal olayları ekrana taşımaya devam ediyor. Dizinin son yayınlanan bölümünde, çocuk gelin konusu işlendi. Ruhi Sarı'nın, 15 yaşındaki kızını 50 yaşındaki bir adamla evlendirdiği hikaye, hem konunun yanlışlığını ön plana çıkarması hem de oyunculuk performanslarıyla tam not aldı. Birçok sosyal medya kullanıcısı paylaşımlarında, halen böyle babalar varsa artık olmasın şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

ALYA'NIN HİKAYESİ MERAK UYANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

Melisa Sözen'in canlandırdığı Alya karakteri sosyal medyanın gündemine oturmaya devam ediyor. Performansıyla büyük bir hayran kitlesi elde eden Sözen'in canlandırdığı Alya karakterinin hikayesinin bitecek olması da seyirciyi üzdü. Birçok kişi sosyal medya üzerinden Alya gitmesin paylaşımlarında bulunmaya başladı. 

Alya karakteri, hikayesi ve oyunculuğuyla yine tam not aldı. Birçok kişi Melisa Sözen'in bu yıl 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü alması gerektiğini söylerken, Alya karakterinin diziden hiç ayrılmamasını isteyenler de çoğunlukta yer aldı. 

Öte yandan Celil Nalçakan, Kırmızı Oda dizisinden ayrıldı. Nalçakan veda haberini, 'Ne güzel bir yolculuktu... Çok mutlu ettiniz... Öncelikle, beni sevgiyle kucaklayan Kırmızı Oda seyircisine, ailesine, çok kıymetli muhteşem Kırmızı Oda'nın kamera arkasındaki emekçi kardeşlerime, yetenekli meslektaşım sevgili Melisa Berberoğlu'na. Yıllardır hayranlıkla izlediğim, tanışmaktan ve çalışmaktan duyduğum onuru kelimelerle anlatamayacağım kıymetlim Binnur Kaya'ya sonsuz teşekkürlerimle. Eyvallah...' cümleleriyle paylaştı. Binnur Kaya da Nalçakan için veda paylaşımında bulundu.

Kırmızı Oda'nın Güler'i Su Burcu Yazgı Coşkun kimdir?

Kırmızı Oda dizisinin Meliha'sı Evrim Alasya kimdir?

Psikolojik olayları ekrana taşıması yönüyle Türkiye'de bir ilk olan Kırmızı Oda dizisi, şu ana kadar Gülseren Budayıcıoğlu'nun Günahın Üç Rengi ve Hayata Dön romanlarında yer alan hikayeleri seyirciye aktardı. Meliha ve Mehmet'in hikayesi sona ererken, Alya'nın  hikayesi ise anlatılmaya devam ediliyor.

KIRMIZI ODA'NIN ALYA'SI ASLINDA İSTANBULLU GELİN'İN YAZ'I!

İstanbullu Gelin dizisi de Budayıcıoğlu'nun romanından uyarlanmış fakat sadece temel hikaye ele alınmıştı. Prof. Dr. Psikiyatr Gülseren Budayıcıoğlu'ndan tedavi görüp yaşadıklarını anlatan, herkesin Alya olarak bildiği ve şu anda Amerika'da yaşayan kadının anlattıkları diziye yansıtılmamıştı.

Romanda Süreyya olarak tanınan ve Aslı Enver'in canlandırdığı karakter, Alya olarak bilinen kızına psikolojik ve fiziksel şiddet uyguluyordu ve şizofrendi. Fakat dizide bu hiç gösterilmedi. Hatta Süreyya'nın sahip olduğu özellikler, eltisi İpek'e yazıldı ve dizi romandan tamamen bağımsız ilerledi.

Kırmızı Oda dizisinde ise Alya olarak bilinen kadının romanda yer alan ailesiyle ilgili tüm gerçekler yansıtılıyor. İstanbullu Gelin dizisinde Yaz olarak gösterilen ve Ahsen Eroğlu'nun canlandırdığı karakter, şimdilerde Melisa Sözen tarafından canlandırılıyor.

Kırmızı Oda dizisinde Melisa Sözen'in canlandırdığı Alya karakteri, hikayesiyle her Cuma akşamı Twitter'de TT oluyor. Alya'nın ailesinin hikayesi, Hayata Dön romanında aktarılıyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
5 Yorum Var
 • VANLİİİ 2 hafta önce Şikayet Et
  o sahnenin o saate yayınlaması çok kötü oldu.çocuklar üzerinde ağır travma barakacak.hoş bbir çok dizide çocuklar için sakıncalı ama malesef her evde izleniyor
  Cevapla
 • istanbullu ertugrul 2 ay önce Şikayet Et
  Dizinin ilk bölümünü hanımım izlerken kulak misafiri oldum. kocasından şiddet gören kadına, sorunlarınız çözülürse evli kalmak istermisiniz diye soruyor. kadın kocasını sevdiğini ve çocuğunu babasız büyütmek istemediğini söylüyor. psikolok kadının iç sesi, aileyi yıkmaya yönelik, "tam özgür ve cesur olacaksın" şeklinde oluyor. inceden inceye gene aile yapısını hedef almaktalar. bu subnimilan empoze çalışmaları bu dizide de devam etmektedir. dikkatli olunuz.
  Cevapla
 • Arda 2 ay önce Şikayet Et
  Ne alaka, şiddetin her türlüsü yanlış ve dolayısıyla asla yapılmamalı. Hele hele kadınlara ve çocuklara kesinlikle yapılmamalı. Şiddet gören kim olursa olsun korunmalı ve korunacak yeri olmalı!
 • Fatma 2 ay önce Şikayet Et
  Döven koca mi aile butunlugunu sagliyor
 • Fidan 2 ay önce Şikayet Et
  Yoksa siz de karınızı çocuklarınızı dövüp bir gün sizden boşanma kararı alır da şiddete maruz kalmadığı için “özgür ve cesur” olacak diye korkuyor musunuz?