Kırmızı Oda 14. bölüm fragmanı! Kırmızı Oda'da Alya'ya veda

28 Kasım 2020, 09:42
Kırmızı Oda 14. bölüm fragmanı! Kırmızı Oda'da Alya'ya veda

Her Cuma akşamı TV8'de yayınlanan Kırmızı Oda'nın yayınlanan 13. bölümünde bir veda yaşandı. Dizinin ilk bölümlerinden bu yana rol alan Melisa Sözen, Alya'nın hikayesinin sona ermesiyle Kırmızı Oda'ya veda etmiş oldu. Alya'nın vedası seyirciyi hem üzdü hem de duygulandırdı.

Kırmızı Oda'nın Cuma akşamı ekrana gelen son bölümünde, kız çocuklarının hikayesi ve babaların bu hikayedeki etkileri aktarılmaya Selvi ve Alya üzerinden aktarılmaya devam edildi. Alya'nın hayata dönüşü seyircinin büyük ilgisini çekti. Artık hikayesi biten ve tüm psikolojik sorunlarını atlatıp sağlığına kavuşan Alya, son kez yeni kimliğiyle doktorunun yanına geldi. Alya'nın dönüşümü ve vedalaşması seyirciye duygusal anlar yaşattırdı. Karakteri canlandıran Melisa Sözen, 'Alya hayatımın bir dönemini aldı, şifalandırdı, sarıp sarmaladı. Alya’yla çıktığım bu yolculuğun ömrümün en kıymetli dönemlerinden biri olduğunu biliyorum. Geriye bir tatlı huzur kaldı.

Kamera önünde ve arkasında muhteşem bir ekiple çalıştım. Her anlarını yaptıkları işe veren, işini çok severek yapan bu güzel ekipteki her bir kişiye çok teşekkür ederim. Özverinizi ve desteğinizi hiç esirgemediniz.

Canım Cem ve dünyanın en muhteşem partneri canım Binnur ikinize de ayrı ayrı çok teşekkür ederim ne çok şey öğrendim ne çok mutlu oldum sizinle.
Sevgili Gülseren Hanım size de ayrıca teşekkür ederim kırıklarını sarıp iyileştirdiğiniz her bir ruh için.

Banu’cuğum her hafta büyük bir sevgiyle yazdığın her bir sahne için çok teşekkür ederim, ellerine sağlık. Ve sevgili seyircimize de 13 hafta boyunca bu yolculuğa ortak oldukları, destekleri ve güzel mesajları için çok teşekkür ediyorum.
Son olarak da bu sene her bir kanalda her bir dizide devleşen ve seyirciyi büyüleyen kadın meslektaşlarıma çok teşekkür ederim, her biriniz ilham oldunuz. Ne güzel oldu hangi kanalı açsak bir kadın hikayesine denk gelmek.' 
yorumunda bulundu.

OYUNCU KADROSUNDA YENİ İSİMLER

Dizinin oyuncu kadrosu genişlemeye devam ediyor. Bu haftadan itibaren iki yeni hikaye işlenmeye başladı. Bu hikayeler ile birlikte Sezin Akbaşoğulları, Füsun Demirel, Sema Keçik ve Nazan Diper diziye dahil olmuş oldular. Öte yandan, dizinin ilk bölümlerinden bu yana Alya'nın hikayesi, seyirciye aktarılmaya devam ediliyor. Sema Keçik, çocuk yaşta evlendirilen bir kız çocuğunu Nazan Diper ise, Keçik'in evlendiği evin sahibesini oynuyor. Sezin Akbaşoğulları, hasta annesinden halası ile ilgili bir gerçeği öğrenip hayatı alt üst olan genç bir kadını, Demirel ise hasta anneyi oynuyor.

Kırmızı Oda'nın Güler'i Su Burcu Yazgı Coşkun kimdir?

Kırmızı Oda dizisinin Meliha'sı Evrim Alasya kimdir?

Psikolojik olayları ekrana taşıması yönüyle Türkiye'de bir ilk olan Kırmızı Oda dizisi, şu ana kadar Gülseren Budayıcıoğlu'nun Günahın Üç Rengi ve Hayata Dön romanlarında yer alan hikayeleri seyirciye aktardı. Meliha ve Mehmet'in hikayesi sona ererken, Alya'nın hikayesi de tamamen bitmiş oldu.

KIRMIZI ODA'NIN ALYA'SI ASLINDA İSTANBULLU GELİN'İN YAZ'I!

İstanbullu Gelin dizisi de Budayıcıoğlu'nun romanından uyarlanmış fakat sadece temel hikaye ele alınmıştı. Prof. Dr. Psikiyatr Gülseren Budayıcıoğlu'ndan tedavi görüp yaşadıklarını anlatan, herkesin Alya olarak bildiği ve şu anda Amerika'da yaşayan kadının anlattıkları diziye yansıtılmamıştı.

Romanda Süreyya olarak tanınan ve Aslı Enver'in canlandırdığı karakter, Alya olarak bilinen kızına psikolojik ve fiziksel şiddet uyguluyordu ve şizofrendi. Fakat dizide bu hiç gösterilmedi. Hatta Süreyya'nın sahip olduğu özellikler, eltisi İpek'e yazıldı ve dizi romandan tamamen bağımsız ilerledi.

Kırmızı Oda dizisinde ise Alya olarak bilinen kadının romanda yer alan ailesiyle ilgili tüm gerçekler yansıtılıyor. İstanbullu Gelin dizisinde Yaz olarak gösterilen ve Ahsen Eroğlu'nun canlandırdığı karakter, şimdilerde Melisa Sözen tarafından canlandırılıyor.

Kırmızı Oda dizisinde Melisa Sözen'in canlandırdığı Alya karakteri, hikayesiyle her Cuma akşamı Twitter'de TT oluyor. Alya'nın ailesinin hikayesi, Hayata Dön romanında aktarılıyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
5 Yorum Var
 • VANLİİİ 3 hafta önce Şikayet Et
  o sahnenin o saate yayınlaması çok kötü oldu.çocuklar üzerinde ağır travma barakacak.hoş bbir çok dizide çocuklar için sakıncalı ama malesef her evde izleniyor
  Cevapla
 • istanbullu ertugrul 2 ay önce Şikayet Et
  Dizinin ilk bölümünü hanımım izlerken kulak misafiri oldum. kocasından şiddet gören kadına, sorunlarınız çözülürse evli kalmak istermisiniz diye soruyor. kadın kocasını sevdiğini ve çocuğunu babasız büyütmek istemediğini söylüyor. psikolok kadının iç sesi, aileyi yıkmaya yönelik, "tam özgür ve cesur olacaksın" şeklinde oluyor. inceden inceye gene aile yapısını hedef almaktalar. bu subnimilan empoze çalışmaları bu dizide de devam etmektedir. dikkatli olunuz.
  Cevapla
 • Arda 2 ay önce Şikayet Et
  Ne alaka, şiddetin her türlüsü yanlış ve dolayısıyla asla yapılmamalı. Hele hele kadınlara ve çocuklara kesinlikle yapılmamalı. Şiddet gören kim olursa olsun korunmalı ve korunacak yeri olmalı!
 • Fatma 2 ay önce Şikayet Et
  Döven koca mi aile butunlugunu sagliyor
 • Fidan 2 ay önce Şikayet Et
  Yoksa siz de karınızı çocuklarınızı dövüp bir gün sizden boşanma kararı alır da şiddete maruz kalmadığı için “özgür ve cesur” olacak diye korkuyor musunuz?