Kırmızı Oda 9. bölüm 2. fragmanı! Meliha'nın kızı Melek...

28 Ekim 2020, 10:16
Kırmızı Oda 9. bölüm 2. fragmanı! Meliha'nın kızı Melek...

Kırmızı Oda dizisinin merakla beklenen 9. bölüm 2. fragmanı yayınlandı. Beyti Engin ve Burcu Kara'nın, kızlarına karşı yeterince yakın olmayı başaramamış anne-baba rolleriyle dahil olduğu dizinin yayınlanacak bölümünde, Meliha'nın kızı Melek ortaya çıkacak. Peki Kırmızı Oda dizisinin 9. bölümünde neler yaşanacak? İşte Kırmızı Oda dizisi hakkında merak edilenler.

Kırmızı Oda'nın merakla beklenen 9. bölümünden ilk framan yayınlandı. Dizinin bu bölümünde; terk ettiği, barışmayı veyahut evlenmeyi kabul etmediği için eski eşleri, erkek arkadaşları tarafından öldürülen kadınlar üzerinden, bu eylemleri gerçekleştiren erkeklerin psikolojileri, o'nları bu yanlışa sürükleyen sebepler ve Alya'nın büyük dönüşümü incelenecek. Öte yandan Beyti Engin ve Burcu Kara, evlatlara karşı nasıl daha yakın olunur sorusunun yanıtını aratacak bir hikayeyi seyirciye aktarmaya başlayacaklar.

Öte yandan hikayesiyle herkesi derinden etkileyen Meliha'nın, yangında öldüğünü zannettiği kızı Melek de, Doktor Hanım'ın ofisine gelerek yaşadığını açıklıyor.

Yayınlanan 8. bölümde Deniz Hamzaoğlu yer almaya devam etti. Celil Nalçakan da diziye dahil oldu. Bu bölümde kadına şiddet konusu işlendi.

Kırmızı Oda'nın Güler'i Su Burcu Yazgı Coşkun kimdir?

Kırmızı Oda dizisinin Meliha'sı Evrim Alasya kimdir?

Psikolojik olayları ekrana taşıması yönüyle Türkiye'de bir ilk olan Kırmızı Oda dizisi, şu ana kadar Gülseren Budayıcıoğlu'nun Günahın Üç Rengi ve Hayata Dön romanlarında yer alan hikayeleri seyirciye aktardı. Meliha ve Mehmet'in hikayesi sona ererken, Alya'nın hikayesi ise anlatılmaya devam ediliyor.

KIRMIZI ODA'NIN ALYA'SI ASLINDA İSTANBULLU GELİN'İN YAZ'I!

İstanbullu Gelin dizisi de Budayıcıoğlu'nun romanından uyarlanmış fakat sadece temel hikaye ele alınmıştı. Prof. Dr. Psikiyatr Gülseren Budayıcıoğlu'ndan tedavi görüp yaşadıklarını anlatan, herkesin Alya olarak bildiği ve şu anda Amerika'da yaşayan kadının anlattıkları diziye yansıtılmamıştı.

Romanda Süreyya olarak tanınan ve Aslı Enver'in canlandırdığı karakter, Alya olarak bilinen kızına psikolojik ve fiziksel şiddet uyguluyordu ve şizofrendi. Fakat dizide bu hiç gösterilmedi. Hatta Süreyya'nın sahip olduğu özellikler, eltisi İpek'e yazıldı ve dizi romandan tamamen bağımsız ilerledi.

Kırmızı Oda dizisinde ise Alya olarak bilinen kadının romanda yer alan ailesiyle ilgili tüm gerçekler yansıtılıyor. İstanbullu Gelin dizisinde Yaz olarak gösterilen ve Ahsen Eroğlu'nun canlandırdığı karakter, şimdilerde Melisa Sözen tarafından canlandırılıyor.

Kırmızı Oda dizisinde Melisa Sözen'in canlandırdığı Alya karakteri, hikayesiyle her Cuma akşamı Twitter'de TT oluyor. Alya'nın ailesinin hikayesi, Hayata Dön romanında aktarılıyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
4 Yorum Var
 • istanbullu ertugrul 1 ay önce Şikayet Et
  Dizinin ilk bölümünü hanımım izlerken kulak misafiri oldum. kocasından şiddet gören kadına, sorunlarınız çözülürse evli kalmak istermisiniz diye soruyor. kadın kocasını sevdiğini ve çocuğunu babasız büyütmek istemediğini söylüyor. psikolok kadının iç sesi, aileyi yıkmaya yönelik, "tam özgür ve cesur olacaksın" şeklinde oluyor. inceden inceye gene aile yapısını hedef almaktalar. bu subnimilan empoze çalışmaları bu dizide de devam etmektedir. dikkatli olunuz.
  Cevapla
 • Arda 1 ay önce Şikayet Et
  Ne alaka, şiddetin her türlüsü yanlış ve dolayısıyla asla yapılmamalı. Hele hele kadınlara ve çocuklara kesinlikle yapılmamalı. Şiddet gören kim olursa olsun korunmalı ve korunacak yeri olmalı!
 • Fatma 1 ay önce Şikayet Et
  Döven koca mi aile butunlugunu sagliyor
 • Fidan 1 ay önce Şikayet Et
  Yoksa siz de karınızı çocuklarınızı dövüp bir gün sizden boşanma kararı alır da şiddete maruz kalmadığı için “özgür ve cesur” olacak diye korkuyor musunuz?