İstanbul'da hava durumu! Meteoroloji'den kritik uyarı geldi!

23 Ocak 2021, 10:25
İstanbul'da  hava durumu! Meteoroloji'den kritik uyarı geldi!

Meteoroloji genel müdürlüğü Türkiye genelinde sağanak yağış ve kar uyarısı yaparken, İstanbul için 15 günlük hava durumu için tahminleri değerlendirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'da hava durumunu yayınladı. Peki İstanbul'da bugün hava nasıl? İşte 23 aralık 2020 Meteoroloji İstanbul hava durumu verileri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Balıkesir'in batısı, gece saatlerinden sonra İstanbul'un batısı ile Antalya'nın batı kıyılarının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde, yer yer kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 23 Ocak 2020 Cumartesi günü için bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

İstanbul hava durumu

BUGÜN HAVA NASIL 23 OCAK 2020

İSTANBUL °C,  15°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batısı yağmur ve sağanak yağışlı

BURSA °C,  18°C
Parçalı ve az bulutlu

EDİRNE  °C,15°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

İZMİR  °C,  14°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

MUĞLA  °C,7°C
Parçalı ve çok bulutlu

ADANA °C, 16°C
Az bulutlu

ANTALYA °C,  16°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kıyıları, gece saatlerinden sonra merkez ilçeleri yer yer yağmur ve sağanak yağışlı

HATAY °C,  12°C
Az bulutlu

ANKARA °C,8°C
Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK °C, 18°C
Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN °C,16°C
Parçalı ve az bulutlu

TRABZON °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM  °C,-8°C
Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP °C, 9°C
Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 11°C
Az bulutlu ve açık

Hava durumu

İSTANBUL'DA HAVA NASIL OLACAK

► HAVA SICAKLIĞI:  İç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

► RÜZGAR:  Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Güneydoğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: İç ve doğu kesimlerde, yer yer kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA

Parçalı, batısının çok bulutlu, Çanakkale ve Balıkesir'in batısı ile zamanla Edirne ve Kırklareli çevreleri ile gece saatlerinden sonra İstanbul'un batı kesimlerinin yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın bölgenin batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

⇒ İSTANBUL HAVA DURUMU 15 GÜNLÜK

İstanbul 15 günlük hava durumu

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar