İstanbul'da hava durumu! Meteoroloji'den kritik uyarı geldi!

02 Mart 2021, 10:35
İstanbul'da  hava durumu! Meteoroloji'den kritik uyarı geldi!

Meteoroloji genel müdürlüğü Türkiye genelinde sağanak yağış ve kar uyarısı yaparken, İstanbul için 15 günlük hava durumu için tahminleri değerlendirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'da hava durumunu yayınladı. Peki İstanbul'da bugün hava nasıl? İşte 2 mart 2020 Meteoroloji İstanbul hava durumu verileri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, Batı Karadeniz,Batı Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Eskişehir, Ankara'nın kuzey ve batısı, Karaman, Konya'nın güney ve batısı, Samsun, Adana, Mersin, Ağrı, Siirt, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağışlıdiğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak; güney ve doğu Marmara'nın yüksek kesimleri, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, Karaman ve Konya'nın güney ve batısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde pus ve yer yer sis ile birlikte, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayları bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan kesimlerde çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2 mart 2020 salı günü için bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

İstanbul hava durumu

BUGÜN HAVA NASIL 2 MART 2020

İSTANBUL °C,  8°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

BURSA °C,   9°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

EDİRNE  °C,9°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR  °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA  °C,12°C
Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

ADANA °C,  20°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, gece sağanak yağışlı

ANTALYA °C,  17°C
Parçalı ve çok bulutlu öğleden sonra aralıklı sağanak yağışlı

HATAY °C,  17°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA °C,8°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

SAMSUN °C,  10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

TRABZON °C,9°C
Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM  °C, 1°C
Parçalı bulutlu

GAZİANTEP °C,14°C
Parçalı zamanla çok bulutlu , gece hafif yağmurlu

ŞANLIURFA °C, 16°C
Parçalı bulutlu

Hava durumu

İSTANBUL'DA HAVA NASIL OLACAK

► HAVA SICAKLIĞI:  Sıcaklıkların ülkenin güney kesimlerinde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, iç kesimlerde 1-3 derece altında, diğer yerlerde mevsim normallerinde seyretmesi beklenmektedir.

► RÜZGAR:  Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar genellikle yağmur, Bilecik çevreleri ile bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU 15 GÜNLÜK

İstanbul hava durumu bugün

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar