Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal doğacak kızlarına Lalin ismini vereceklerini açıkladılar. Ardından Lalin ismini duyan herkes anlamını ve ne demek olduğunu araştırmaya başladı. Ülkemizde daha önce duyulmayan Lalin isminin anlamını sizler için araştırdık.

Oyuncu çift Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ı bebek heyecanı sardı. 8.5 aylık hamile olan Sinem Kobal ile Kenan İmirzalıoğlu'nun doğacak kızlarına verecekleri ismi belirledi. Evliliklerinde 4 yılı geride bırakan Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal çiftinin, doğacak kızlarına "Lalin" adını vereceği öğrenildi. İnternette Lalin ismi ne demek sorusu günün en çok cevap arayan sorularından biri oldu. Bebeklerini kucaklarına almak için gün sayan ünlü çiftin kızlarına vereceği isim olan Lalin, Türkçe, Arapça ve Farsça kökenli. 8.5 aylık hamile olan Sinem Kobal ile Kenan İmirzalıoğlu'nun doğacak kızlarına verecekleri isim olan Lalin, eski dilde kırmızı renkli olan anlamına gelmektedir. Yakut kırmızısı anlamını da taşımaktadır.  

Yerel Türkçe'deki anlamı; Takunya. Arapça kökenli La'lin Ayakkabı, terlik.

Lalin ismi, sanatsal yönleri olan kabiliyeti yüksek naif ve yetenekli kişiliği ifade eder. Ayrıca hassas, duygusal sezgisel ve sanatçı bir kişilik anlamını taşır.

LALİN İSMİ KURAN'DA GEÇİYOR MU?

Lalin ismi Kuran'da geçmemektedir.

BİR YORUM YAPIN 6

Mükremin 8 ay önce

endonezyacada trafik anlamına geliyormuş....isim koyarken bu kadar derinlere dalmasak ne olur...

Toplam 1 beğeni

Pervin arslan 9 ay önce

Lalinin takunyayla ne alakası var? Nalın o nalın... Yerel ağızda da nalin derler aydında. İlk hecedeki a ünlüsünü de uzatırla naalin diye.

Toplam 1 beğeni

Emin 6 ay önce

Niğde Bor ilçesinde de takunyaya lalin deriz

Toplam 0 beğeni

Kime diyorum... 9 ay önce

Çocuklarına isim koyarken Kuran'a bakacak tiplere benziyorlar mı ki araştırıyorsunuz?..

Toplam 7 beğeni

İnci 3 ay önce

Kuranda Kezban yazıyor koydun mu kızına dine bağlama herseyi hem sanane ki

Toplam 0 beğeni

Yasemin 9 ay önce

Tiple alakali değildir yanliş düşünüyorsunuz .Para ile İmanın kimde olduğu belli değildir

Toplam 5 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun