TRT1 ekranlarında bu sezon başlayan Gönül Dağı dizisi adeta ilk bölümden milyonlarca kişiyi etkilemeyi başardı. Dizinin başrol oyuncusu Dilek'i canlandıran Gülsim Ali İlhan geçtiğimiz gün en çok aranan isimlere yerleşti. Peki Gülsim Ali İlhan kimdir, Gülsim Ali İlhan kaç yaşında? Gülsim Ali İlhan daha önce hangi dizilerde oynadı? İşte tüm bilgiler:

Bulgaristan göçmeni olan Gülsim Ali İlhan, çocukluğunda izlediği Türk dizileri sayesinde Türkçeyi daha hızlı öğrendiğini söyledi. Ünlü Hollywood yıldızı Jennifer Lawrence'a benzetilen başarılı oyuncu, geçen sezon 4 bölüm sonra yayından kaldırılan 'Yüzleşme' dizisinden sonra yeni sezonda TRT 1'de ekrana gelen 'Gönül Dağı' dizisinde 'Dilek' karakteriyle ekranlara geri döndü.

"BİR GÜN ZİRVEYE ÇIKACAĞIM"

Verdiği bir röportajda, "Bulgaristan'da Türk dizilerini izlerken oyuncu olmaya karar verdim. İlk işim Türkçeyi iyi şekilde öğrenmek oldu. Bunun için elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyorum. Günün birinde yaptığım işle anılmak en büyük hedefim. Zirveye çıkacağıma da inanıyorum" ifadelerini kullandı.

TIKLA OKU:GÖNÜL DAĞI DİZİSİ TANER'İ BERK ATAN KİMDİR?

GÜLSİM ALİ İLHAN KİMDİR?

24 Eylül 1993 tarihinde Bulgaristan'ın Rusçuk kentinde dünyaya geldi. Gülsim Ali İlhan aslen Bulgar göçmenidir. Çocukluğunu Bulgaristan'da geçirdikten sonra 2009 yılında 'Super Model Ford Models Bulgaria' adlı güzellik yarışmasında birinci oldu. Aynı yıl Brezilya'da düzenlenen 'Ford Models Of The World' güzellik yarışmasında Bulgaristan'ı temsil etti. Bir süre modellik yaptı.

Başkent İletişim Akademisi'nde oyunculuk ve diksiyon eğitimi aldıktan sonra 2012 yılında 'Son Yaz Balkanlar' dizisiyle ilk kez kamera karşısına geçti. Daha sonrasında aynı şekilde ekranlarda pek çok farklı projede yer alarak oyunculuk alanında kendini geliştirmeye devam etti.

GÜLSİM ALİ İLHAN DİZİLERİ
2012 - Son Yaz Balkanlar
2016 - Seddülbahir 32 Saat
2016 - Hanım Köylü
2017 - Diriliş Ertuğrul
2019 - Yüzleşme
2020 - Gönül Dağı

İLİŞKİLİ HABER

Oyuncu Beren Saat albüm çıkarıyor!

BİR YORUM YAPIN 1

Burhaneddin Kılavuz 6 ay önce

Gülsüm Ali hakkında açıklama yaparken bir yerde Bulgar göçmeni diye,bir ifadeniz var. Düzeltmenizi istiyorum. Bulgaristan göçmeni olarak.

Toplam 7 beğeni