Kurban Bayramında tatil rotanızı şehir dışına çevirmektense İstanbul’da kalmayı tercih ettiyseniz; doğru bir seçim yaptınız demektir. Birçok kişinin şehir dışına çıkmasıyla kalabalığın azaldığı şehirde ailenizle birlikte gözlerden uzak ve sakin bir gezi rotası oluşturmayı planlıyorsanız bu yazı tam size göre! İşte, Kurban Bayramında İstanbul’da gezilecek yerler…

Kurban Bayramının gelişiyle İstanbul’da yaşayan birçok kişi seyahat rotasını şehir dışına doğru çevirdi. Dolayısıyla bayram boyunca İstanbul, kalabalıktan uzak ve sakin görünümüyle gizli bir cevher niteliği taşımaktadır. Tarihi dokuları ve kültürel zenginliği ile hayranlık uyandıran İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken yerleri bu bayramda keşfedebilirsiniz. Etkileyici bir mimarinin gözler önüne serildiği olağanüstü yapılara ve doğanın göz alıcı güzelliğine ev sahipliği yapan İstanbul’da bayram tatilinizi şenlendirecek rotaları sizler için derledik. Gelin, tüm sakinliğiyle keşfedilmeyi bekleyen bu şehirde kısa bir yolculuğa çıkalım…

ATATÜRK ARBORETUMU

Arboretum, ağaç parkı olarak adlandırılan yeşilliğin ayaklarınızın altına serileceği muhteşem bir atmosferi içerisinde barındırmaktadır. Bayram tatilinin gelişiyle aileniz ve sevdiklerinizde kendinizi doğanın kollarına bırakmak isterseniz; Atatürk Arboretum sizleri bekliyor! 

Sarıyer’de, Belgrad Ormanının güney doğusunda yer alan bu harikulade güzellik, 345 hektarlık bir alan üzerindedir. 1500’ü aşkın bitki türüne ev sahipliği yapan Atatürk Arboretumunda Türkiye’nin ilk fidanlığı yer almaktadır. 

Gölün üzerine yansıyan yeşiller, huzurlu anlar geçirmenizi sağlayacak. Bayram tatilinde İstanbul’da doğayla iç içe olmak isterseniz mutlaka buraya gelmelisiniz.

BALTALİMANI JAPON BAHÇESİ

2013 yılı Japonya’da Türk yılı olarak tanımlanması ve ardından Shimoneseki şehri ile İstanbul’un kardeş şehri olmasıyla Baltalimanında bir Japon bahçesi inşa edilmiştir. 


Japon bahçelerine özgü bitkilerin kullanıldığı bu harikulade yerde; tasarlanan köprü, gölet ve şelaleler de Japon kültürünü yansıtmaktadır. Zengin kültürel ögeleriyle dikkat çeken Japonya’nın esintilerini hissedebileceğiniz Japon Bahçesi’nde bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Sarıyer’de konumlandırılmış olan Japon Bahçesine bayram tatilinizde gitmeyi düşünürseniz; İstanbul Boğazı manzarasının tadını çıkarmadan dönmeyin!

ADALAR

Yaz aylarının ortasında olduğumuz şu günlerde deniz ve doğanın uyumuyla hayranlık uyandırıcı bir manzaranın kapılarını aralayan “Adalar”a gitmeden bayram tatilinin tadı çıkmaz! 

Sakin ve huzurlu bir atmosfere sahip olan Adalarda, tarihin izlerini taşıyan köşkleri fotoğraflayabilirsiniz. Bu güzel havalarda doğanın içinde uzun yürüyüşler veya bisiklet turları da yapabilirsiniz.

Özellikle çocuklu aileler için şehrin kalabalığından uzaklaşma imkânı tanıyan Adalarda, çocuklarınızla eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. 

ORTAKÖY

Boğazın temiz havasını solumak ve İstanbul’un en güzel yerlerinden birinde bayram tatilinizi değerlendirmek isterseniz; Ortaköy’e gitmeyi düşünebilirsiniz. Burada keyifli bir kahvaltının ardından, boğaz turu yaparak gününüzü taçlandırabilirsiniz.

İstanbul’un gözbebeği olan Kızkulesinin enfes manzarası eşliğinde Türk kahvenizi yudumlamak bayram tatilinizde keyifli bir günü size armağan edecek.

TARİHİ YARIMADA’YI KEŞFEDİN!

İstanbul’un aynası niteliğinde olan “Tarihi Yarımada” bayram tatilinizde mutlaka gezip görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı turistlerin odak noktası haline gelen Tarihi Yarımada, önemli bir cazibe merkezidir. Dolu dolu bir İstanbul turu yapmak için biçilmiş kaftan niteliğinde olan Tarihi Yarımada gezisinde muhteşem tarihi dokuları keşfedebilirsiniz. 

Bayram tatilinizde Tarihi Yarımada’yı gezmek istiyorsanız; keyifli ve eğlenceli anlar sizleri bekliyor!

Burada; Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Yerebatan Sarnıcı, Binbirdirek Sarnıcı, Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı, Süleymaniye Cami, Büyük Saray Mozaikleri Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Türk ve İslam Eserleri Müzesini görebilirsiniz. 

İLİŞKİLİ HABER

En etkili ve en iyi güneş kremleri 2021

İLİŞKİLİ HABER

Kıyma çekme makinesi nasıl kullanılır? Elektrikli kıyma çekme makinesi modelleri 2021

İLİŞKİLİ HABER

Kurban bayramının ikinci gününde ne giyilir? Bayramda giyilecek en güzel kombin önerileri

BİR YORUM YAPIN 0