Bozdağ yapım yeni bir efsaneyle geliyor. Akkız Destan'ı olarak açıklanan projenin adı daha sonra Destan olarak değiştirildi. Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman gibi dizilere imza atan Bozdağ yapım 8. yüzyılda yaşanan Türk efsanesini ekranlara getirecek. ATV ekranlarında başlayacak olan dizinin kadrosu tamamladı. Dizinin efsane afişi yayınlandı. Destan ilk tanıtımı yayınlandı. Destan dizisinin oyuncuları kimlerdir?

Savaşçı bir genç kız olan Akkız, obasıyla beraber güçlüklerle boğuşunca Bir hancının oğlu Batuga aşık olur. İkili arasında devam eden hikaye aşkın en saf ancak yaşamın en çarpıcı anlarına şahitlik edecek. Türk kültürünün izleri ve yaşamı yansıtılacak olan dizi için plato hazırlandı. Ancak geçtiğimiz gün oyuncu kadrosu tamamlandı. Yönetmen koltuğuna Emir Khalilzadeh oturacak. Dizi de Türklerin İslamiyet'i kabul etmeden bir yıl önceki dönemi yansıtacak. Senaryosunu  Ayşe Ferda Yılmaz ve Sedef Nehir Erdem yazdı. 

DESTAN İLK TANITIMI

destan dizisi afişi

Yapımcılığını üstlenen Mehmet Bozdağ, dizinin çekimlerine başladıklarını duyurdu. Başrol oyuncusu Ebru Şahin'in kostümüne beğeni yağdı. 

İLİŞKİLİ HABERDestan dizisi nerede çekiliyor?

DESTAN DİZİSİNİN OYUNCULARI KİMLERDİR?

Dizi de En son Hercai de yer alan oyuncu Ebru Şahin yer alacak. Partneri ise Sefirin Kızı dizisinde konağın kahyası rolünü oynayan Edip Tepeli oldu. 

İLİŞKİLİ HABER

Kılıçlar çekildi denizlerde büyük savaş başladı! Barbaroslar: Akdeniz'in kılıcı fragman

İLİŞKİLİ HABER

Aliye'nin Meriç'i oyuncu Emel Çölgeçen evlendi!

BİR YORUM YAPIN 4

Bala 2 ay önce

Ebru Şahin var diye izlemem heralde

tebrizli ataturkcu 3 ay önce

bu dizi bozkurt efsanesi oldugu saniyorum ama neden adi ergenekon degil bilmiyorum. ergene eski turkcede anlami yeni olur, erken sozcugude ergene kokundendir ve kon anlami gun olur yani yeni gun. nevruz bayrami aslinda turkce bir bayramdir ki ergenekon olayindan 4500 yil bundan once baslamis. nevruz farsca bir sozcuktur ki turkce dili kuralina yazilmis yani farsca kurala gore ruz-i-nev ya ruz-i-now yazilmasi gerekirdi ama cunku eregene kon'dan farscaya direk cevrildigi icin turkce dili kuralini saklamistir ve nevruz yazilmis. biz nevruz degil ergenekon bayrami diyip kutlamamiz gerekir.

heyt 3 ay önce

Türk balası kurt olur bastığı yer yurt olur.

Merve liya 4 ay önce

Yuzumuzde bekletme süresi var mı kremin