Emine Erdoğan, sel felaketi yaşanan Bozkurt ilçesini ziyaret etti. “Allah bir daha böyle bir afeti hiç kimseye yaşatmasın. Halkımız rahat olsun, gereken her türlü ihtiyaçları gideriliyor. Bunu burada görmek beni memnun etti” dedi.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE HABERE AİT GALERİ İÇİN TIKLAYIN GÖR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesini ziyaret etti. Afetzedeler ile tek tek görüşen Emine Erdoğan, talepleri dinleyerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

emine erdoğan

Emine Erdoğan, ilk ziyaretini afetzedelerin konakladığı Kredi Yurtlar Kurumu'na ait Abana Öğrenci Yurdu'na yaptı. Çocuklara oyuncak dağıtan Erdoğan, afetzedelerle sohbet etti. Daha sonra Bozkurt ilçesine geçen Erdoğan, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

emine erdoğan

 

DEVLET YARALARI SARACAK

Emine Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçmiş olsun dileklerini yeniden dile getirdi. Bu büyük felaket hakkında, "Gerçekten büyük bir felaket. Öncesinde televizyonlarda da izlemiştik. Çok üzüldük, onlarla birlikte gerçekten çok ağladık" dedi. Dere yataklarına ev yapılmamasına işaret eden Erdoğan, "Bakanlarımızın ifadelerine göre, en çok dere yataklarına yapılan evlerin yanlış durumlarından dolayı bu felaketin olduğu. Tabii ki bu felaket her zaman olan bir şey değil ama bunlar da bunu hızlandırdı maalesef" ifadelerinde bulundu. 

Devletin vatandaşların yaralarını kısa sürede sardığını vurgulayan Emine Erdoğan, şöyle devam etti:

"Devletimiz, belediyelerimiz, STK'larımız çok kısa zamanda buralara ulaşarak, gereken her şeyi en kısa zamanda, hatta Avrupa'da yapılamayan şeyleri de ilk defa Türkiye'de yaptık. Hem insan hem mekan hem de sokakların temizliği açısından kurumlarımız üzerine düşeni çok kısa zamanda yapmış. Ben de bire bir bunu burada teşhis ediyorum."

emine erdoğan

 

TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Esnaf ziyaretlerinde bulunan Erdoğan, vatandaşların taleplerini dinledi. Yeni yapılacak dükkanların temel atma törenine de katılan Erdoğan, Afet Koordinasyon Merkezi'ne geçerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bozkurt Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde afetzede çocuklara okul çantası, oyuncak ve bisiklet hediye eden Erdoğan, çocukların aileleriyle de bir süre sohbet etti.

emine erdoğan

İLİŞKİLİ HABER

Emine Erdoğan, Şule Yüksel Şenler'i unutmadı!

BİR YORUM YAPIN 0