Alparslan: Büyük Selçuklu nerede çekiliyor? Alparslan: Büyük Selçuklu çekim yerleri...

TRT1'in sevilen dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu, ilk bölümüyle dizi severlerden tam not aldı. Sürükleyici konusu ve güçlü oyuncu kadrosuyla beğenilen dizinin çekim yerleri ise merak ediliyor. Peki, Alparslan: Büyük Selçuklu konusu nedir? Alparslan: Büyük Selçuklu oyuncuları kimlerdir? Alparslan: Büyük Selçuklu nerede çekiliyor? Alparslan: Büyük Selçuklu hangi şehirde çekiliyor? İşte yanıtlar...

Tarihi konuların ele alındığı diziler son yıllarda izleyiciler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanıyor. Özellikle ilk bölümüyle ekranlarda fırtına gibi esen "Alparslan: Büyük Selçuklu" dizi severlerin gözdesi haline geldi. Herkes tarafından büyük beğeni kazanan dizi dikkat çeken olay örgüsü, yıldız oyuncu kadrosu ve çekim yerleriyle sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Tanıtım fragmanlarıyla dahi büyük beğeni kazanan dizinin çekim yerleri ise seyirciler tarafından merak ediliyor. Birçok kişi dizinin çekim yerlerini arama motorlarında sorgulatmaya başladı. Gelin, "Alparaslan: Büyük Selçuklu" dizisinin nerede çekildiğini birlikte öğrenelim.

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU NEDİR?

TRT1 ekranlarında izleyicilerle buluşan "Alparslan: Büyük Selçuklu" Sultan Alparslan'ın Anadolu'nun kapısını Türklere açtığı 1048-1071 tarihleri arasındaki geçen zorlu yolculuğu gözler önüne seriyor. Anadolu'ya sefere giden Alparslan'ın Türkmen kızı Akça Hatun ile karşılaşmasıyla olaylar gelişir.

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU OYUNCULARI KİMLERDİR?

Uzun zamandır ekranlara ara veren Fahriye Evcen'in Akça Hatun'u canlandırdığı dizide; Barış Arduç "Alparslan" karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Zengin oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken dizide Mehmet Özgür, Sarp Levendoğlu, Korel Cezayirli, Gizem Karaca, Yurdaer Okur, Erdinç Gülener, Mim Kemal Öke, Olcay Kavuzlu, Rabia Soytürk, Esila Umut, Hakan Şahin, Ayşegül Ünsal, Toprak Sergen, Ogeday Girişken, Metehan Şahiner, Esra Kızıldoğan ve Onur Ayçelik gibi isimler yer alıyor.

Her pazartesi ekranlara gelen dizinin yönetmen koltuğunda Sedat İnci otururken; senaryo ise Emre Konuk'un kaleminden çıkıyor.

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU NEREDE ÇEKİLİYOR?

Herkes tarafından büyük beğeni gören dizinin sahnelerinin çekildiği yerler de büyük bir merak konusu haline geldi. Dönemin dokusunu yansıtan ortam izleyicilere adeta zamanda yolculuk yaptırdı.

Gazne Devleti'nin fethi ve Ani şehri zamanlarını gözler önüne seren dizinin çekim yerlerine dair kesin bir bilgi olmamakla beraber; bazı alanlar dizi ekibi tarafından dekore ediliyor.

Açlık Oyunları film serisi nerede çekildi? "Panem" nerededir?

İLİŞKİLİ HABER

Açlık Oyunları film serisi nerede çekildi? "Panem" nerededir?
2021 En iyi kombi markası modelleri ve fiyatları

İLİŞKİLİ HABER

2021 En iyi kombi markası modelleri ve fiyatları
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0