İstanbul'da çocuklarınızla hem eğlendiren hem de bilgilendiren bir gezi rotası oluşturmak isterseniz bu yazı tam da size göre! Birbirinden farklı kültürel, tarihi ve macera dolu olanaklarıyla çocuklarınızla günlerinizi değerlendirebilirsiniz. Peki İstanbul'da çocuklarla gezilecek yerler nerelerdir? İstanbul'da çocuklarla gidilecek yerler nerelerdir? İşte cevaplar...

Benzersiz tarihi, kültürel zenginliği ve doğa harikası manzaralarıyla İstanbul'da gönlünüze göre gezi rotaları oluşturabilirsiniz. Dilerseniz dostlarınızla boğaz manzarası eşliğinde eşsiz bir pazar kahvaltısı yapabilir ya da ailenizle tarihte yolculuğa çıkabileceğiniz müzeleri gezebilirsiniz. Her kişiye ve her bütçeye yönelik bu gezi rehberinde çocuklu aileler için de harika seçenekler var. Özellikle çocuklarınızın en güzel anılarına eşlik edecek ve enerji atmasını sağlayacak bazı aktiviteleri gezilerinizin içerisine katabilirsiniz. İstanbul'da ailece sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz ve çocuğunuzu mutlu edecek yerlere gelin birlikte göz atalım.

 

İSTANBUL'DA ÇOCUKLARLA GEZİLECEK YERLER NERELERDİR?

Ebeveyn olduktan sonra neredeyse her aktivitemizde çocuklarımızın da mutlu olacağı seçimler yapmaya başlıyoruz. Onları mutlu edecek ve aynı zamanda eğlenceye doyacağı gezi rotaları çizmek önceliğimiz oluyor. Çocuklarınızla İstanbul'da hem bilgilendirici hem de neşeli anlar yaşayabileceğiniz yerlere gidebilirsiniz. İşte İstanbul'da çocuklarınızla mutlaka gitmeniz gereken yerler şuralardır:

  • Madame Tussauds Müzesi
  • İstanbul Sea Life Akvaryum
  • Forestanbul
  • İstanbul İllüzyonlar Müzesi
  • Miniatürk 
  • MADAME TUSSAUDS MÜZESİ

Merkezi Londra'da yer alan Madame Tussauds Müzesi, dünyanın en ünlü şehirlerinde karşılaşabileceğiniz bir balmumu heykel müzesidir. 2016 yılında İstanbul'da da açılan müze, sanattan spora bilimden siyasete pek çok alanda ünlü kişilerin balmumu heykellerine ev sahipliği yapıyor.

Madame Tussauds Müzesi

Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Barış Manço, Bruce Willis, Zeki Müren, Leonardo DiCaprio, Ronaldo ve Rihanna gibi pek çok ismin bulunduğu balmumu müzesinde adeta gerçeğinden ayırt edemeyeceğiniz heykeller sergileniyor.

Madame Tussauds Müzesinden kareler

Çocuklarınızla buraya gelerek bol bol fotoğraf çekilebilir ve çocuğunuzun bu kişiler hakkında bilgi sahibi olmasını eğlenceli bir yolla sağlayabilirsiniz. Bilet fiyatları ise güncel olarak 2022 yılında 207 TL'dir.

Madame Tussauds Müzesi Kıvanç Tatlıtuğ

  • İSTANBUL SEA LİFE AKVARYUM

Çocukları su altı dünyasında uçsuz bucaksız bir yolculuğa çıkaran İstanbul Sea Life Akvaryum, 1000'den fazla deniz canlısı ve belki de hiç tanımadığınız balık türlerini görmeyi sağlıyor.

İstanbul Sea Life Akvaryum

13 farklı türde köpek balığına ev sahipliği yapan akvaryumun dokunma havuzlarında pek çok deniz canlısına dokunabilirsiniz. Ayrıca çocuklar için özel tasarlanmış alanlarda, çocuklarınızın özel aktivitelerle eğlenmesini de sağlayabilirsiniz.

İstanbul Sea Life Akvaryumdan kareler

Bayrampaşa'da yer alan akvaryumun güncel bilet fiyatları ise 2021 yılında 290 TL'dir.

İstanbul Sea Life Akvaryumdan kareler

  • FORESTANBUL 

Eğer macera tutkunu bir çocuğunuz varsa onunla Türkiye'nin en büyük açık alan macera ve etkinlik parkına gitmeye ne dersiniz! 2014 yılından beri ziyaretçilerine eşsiz anlar yaşatan Forestanbul, 6 farklı macera parkuruyla çocukların eğlenebileceği bir alan inşa ediyor.

Forestanbul

Çekmeköy Taşdelen Mesire alanında yer alan Forestanbul, çocukların şehir hayatından uzaklaşarak doğa içerisinde zaman geçirmesine zaman tanıyor. Eğer buraya gelmeyi düşünürseniz etkinliklere göre değişkenlik gösteren bir ücret tablosu olduğunu unutmamalısınız.

Forestanbuldan kareler

  • İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ

Beyoğlu'nda yer alan İstanbul İllüzyonlar Müzesi, çocukların en çok eğleneceği yerlerin başında geliyor. İllüzyonlarla kendinizi farklı bir dünyanın ortasında bulacağınız müzede yer alan farklı odalarda keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.

İstanbul İllüzyonlar Müzesi

Tepetaklak Odada inanılmaz farklı pozlar verebilir ya da Vortex tüneli, Sonsuzluk Odası, Ames Odası, Karmaşık Silindir ya da Klon masada çocuklarınızla kahkaha dolu dakikalar geçirebilirsiniz. 2021 yılında güncel olarak tam bileti 95 TL'ye ve çocuklar için 60 TL'ye bilet satın alabilirsiniz.

İstanbul İllüzyonlar Müzesinden kareler

  • MİNİATÜRK

Çocuklarla gezilecek yerler denildiğinde son olarak akla Miniatürk gelmektedir. Minyatür Türkiye Parkı ve Müzesi, ülkemizin en önemli eser ve yapıtlarının minyatür maketlerinin sergilendiği harika bir açık hava müzesi olarak karşımıza çıkıyor.

Minyatür Türkiye Parkı ve Müzesi

Türkiye’nin önemli tarihi ve kültürel mekanlarını gözler önüne seren bu yerde çocuklarınızla harika zamanlar geçirebilirsiniz. 60.000 metrekarelik bir alanı kapsayan Miniatürk, dünyanın en geniş alanına kurulmuş bir minyatür parkı olma özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Minyatür Türkiye Parkı ve Müzesinden kareler

Aslına uygun olarak inşa edilmiş 150‘ye yakın minyatür yapı, 1/25 oranında ölçeklendirilerek Miniatürk'te sergileniyor. Burada çocuklarınızla hem tarihi yakından keşfedebilir hem de hediyelik eşya dükkanından zevkinize uygun hediyelikler alabilirsiniz.

Minyatür Türkiye Parkı ve Müzesinden kareler

Çocuklarınızla çocukluğunuza doğru uzanan güzel bir gezi rotası olması dileğiyle!

İLİŞKİLİ HABER

Kamp için gerekli mutfak malzemeleri nelerdir? Kamp için gerekli mutfak malzemeleri listesi...

İLİŞKİLİ HABER

Modada uyku trendi! Nap Dress trendi nedir? Nasıl uygulanır?

BİR YORUM YAPIN 0