Yazar Şule Yüksel Şenler'in vefatının 3. yıldönümü dolayısıyla hazırlanan Şule Belgeseli'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan da yer aldı.

Bir dönem üniversitelere alınmayan tesettürlü genç kızların yakaran dili Şule Yüksel Şenler'in belgeseli çekildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT1'in Twitter hesabından paylaşılan belgeselin tanıtım videosunda Türk edebiyatına sayısız eserler kazandıran Şenler için, "Kitap ve yazılarının yanı sıra ülkenin dört bir yanını dolaşarak verdiği konferanslarıyla da on binlerce insana en zor zamanlarda büyük bir cesaret vermiştir" ifadelerini kullandı.

şule belgeseli trt 1 ekranlarında

Tesettürlü gençlerin üniversiteye alınmasında öncülük ettiğine değinen Emine Erdoğan ise 'Şule Abla' diye hitap ettiği usta yazar Şenler için, "Ben ve benim gibi birçok genç hanıma yön vermiş biriydi. Şule abla, 'Sizler benim hayalimin süsüyken bugün hayallerimin gerçeğisiniz.' diyebilmiştir. İçinde yaşamaya arzuladığımız dünyayı kuracak cesareti vermiştir o bize" şeklinde konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan

ŞULE BELGESELİ NE ZAMAN?

Türk Edebiyatı'nın unutulmaz isimlerinden Şule Yüksel Şenler'in vefatının 3. yılı sebebiyle TRT'nin öncülüğünde çekilen, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın da yer aldığı Şule Belgeseli 29 Şubat 2022'de TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak. 

İLİŞKİLİ HABER

Emine Erdoğan'a Togo Uluslararası Maarif Okulları öğrencilerinden geçmiş olsun mesajı!

İLİŞKİLİ HABER

Emine Erdoğan'dan Ukrayna mesajı: Mağdur ve mazlum halkların yanındayız

BİR YORUM YAPIN 1

Metin 4 ay önce

Allah (c.c.) rahmet eylesin