Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda kadın muhtarlarla bir araya geldi.

"KADINLARA HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERMEK ANAYASA VE YASALARIMIZIN BİZE EMRİDİR"

"Kadınlarımızın şiddete maruz bırakılmasını asla kabul edemeyiz. Kadınlara hak ettiği değeri vermek hem inancımızın, kültürümüzün hem de anayasa ve yasalarımızın bize emridir. Hakikat bu iken yakın tarihimizde buna ters düşen birçok hadiseye şahit olduk. Her alanda ülkemizin beşeri sermayesinin zenginleşmesinin önündeki engelleri biz kaldırdık. Türkiye`yi yasaklar ülkesi olmaktan çıkartıp eşitlik ülkesi olmasına biz dönüştürdük...

Anayasamız kimse eğitim ve öğretim hakkından yoksun bırakılamaz derken kadınlarımız arasında başörtülü ve başı açık ayrımına biz son verdik. Kadınlar ile erkekler arasındaki eşitsizliği gidermeyi devlet olarak biz verdik. Kadını 23 yerinden bıçaklayan birini hakim nasıl serbest bırakabiliyor? 23 yerden eşini bıçaklayan bir adamı serbest bırakıyorsan bununla ilgili söylenmesi gereken neyse söylerim. Bu hakim olabilir savcı olabilir farketmez. Adalet ortada kalmaz, yerde sürünmez. Sonuna kadar bunu takip edeceğiz."

İLİŞKİLİ HABER

Emine Erdoğan: Kadınların hak ettikleri yaşam için önce savaşları durduralım

İLİŞKİLİ HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan bazı devlet başkanlarıyla buluştu!

BİR YORUM YAPIN 0