2023 Ekim ayında vizyona girecek filmler nelerdir? Bu hafta hangi filmler vizyona girecek?

Her hafta vizyona giren yeni filmler sinema tutkunlarının radarına takılmaya devam ediyor. Komedi, gerilim, dram, animasyon ve korku türüne kadar ekim ayına damga vuran yepyeni yapımları sizler için derledik. Peki, ekim ayında vizyona giren filmler nelerdir? Bu hafta vizyonda ne var? İşte 2023 ekim ayının filmleri...

Sonbahar mevsiminin ortasına geldiğimizin habercisi olan ekim ayıyla birlikte, yeşilden kızıla dönen yaprakların eşlik ettiği huzur dolu günlere de kucak açıyoruz. Güz yağmurlarının toprağa karıştığı, havaların serinlemeye başladığı ekim ayında ister oksijen deposu ormanlarda sakin bir yürüyüş yapabilir ister kitap kafelerde sıcak bir kahve eşliğinde dostlarla sohbet edebilir ya da sinema salonlarında kendimizi bambaşka bir dünyanın içinde bulabiliriz. Dramdan aksiyona, komediden korku filmlerine kadar onlarca türde yapımın vizyona girdiği ekim ayında siz de soluğu sinema salonlarında almayı düşünüyorsanız gelin ekim ayında vizyona giren en güzel filmlere birlikte göz atalım.

2023 Eylül ayında vizyona girecek filmler nelerdir? Bu hafta hangi filmler vizyona girecek?İLİŞKİLİ HABER2023 Eylül ayında vizyona girecek filmler nelerdir? Bu hafta hangi filmler vizyona girecek?

2023 EKİM AYINDA VİZYONA GİREN FİLMLER NELERDİR? BU HAFTA VİZYONDA NE VAR?

  • BURSA BÜLBÜLÜ

Bursa Bülbülü film afişi

Bursa Bülbülü film afişi

VİZYON TARİHİ: 06.10.2023

SÜRE: 120 DAKİKA

TÜR: KOMEDİ

Ünlü oyuncu ve komedyen Ata Demirer'in hem senaryosunu kaleme aldığı hem de başrolünü oynadığı "Bursa Bülbülü", komedi ve hüznün iç içe geçtiği sürükleyici bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Gazino kültürünün hala revaçta olduğu 1980'lere ışık tutan yapım, Bursa'da bir çay bahçesinde şarkıcılık yapan ve en büyük tutkusu kaset çıkarmak olan Cengiz Sezen'in hayatını konu ediniyor. 

Bursa Bülbülü filminden kareler

Bursa Bülbülü filminden kareler

Cem Gelinoğlu ve Özge Özacar'ın alkış toplayan oyunculuk performansıyla sıcak ve samimi bir öyküyü gözler önüne seren yapım, Cengiz, Taşkın ve Arzu'nun şöhret yolunda yaşadığı tüm olayları beyaz perdede izleyenlerle buluşturuyor. 

  • HEP YEK: DÜĞÜN

Hep Yek Düğün film afişi

Hep Yek Düğün film afişi

VİZYON TARİHİ: 06.10.2023

SÜRE: 90 DAKİKA

TÜR: KOMEDİ

Yönetmen koltuğunda Bilal Kanyoncu'nun oturduğu "Hep Yek: Düğün", İç Anadolu'nun en büyük mafyasının kızını kaçıran Altan ve Gürkan'ın maceralarını izleyenlerle buluşturuyor. Sürekli kendilerini zorlu durumların içerisinde bulan ikili, bir yandan peşlerindeki mafyadan kaçmaya çalışacak bir yandan da sürpriz olaylar karşısında heyecan dolu anlar yaşayacaktır.

Hep Yek Düğün filminden kareler

Hep Yek Düğün filminden kareler

İnan Ulaş Torun, Önder Açıkbaş ve Çağan Atakan Arslan'ın başrollerinde yer aldığı yapım, eğlenceli anlar yaşamak isteyenler için biçilmiş kaftan niteliğinde.

  • HARRY POTTER VE ATEŞ KADEHİ / HARRY POTTER VE ZÜMRÜDÜANKA YOLDAŞLIĞI/ HARRY POTTER VE MELEZ PRENS 

VİZYON TARİHİ: 13.10.2023

Hem kitapları hem de filmleriyle dünya çapında geniş hayran kitlelerine ulaşan "Harry Potter", bugüne dek en çok izlenen yapımlar arasına adını yazdırıyor. Daniel Radcliffe'ın oynadığı Harry Potter karakterinin macera dolu öykülere ışık tutan seri, yıllar geçse de hala daha yoğun ilgi görüyor. Bu ilgiye kayıtsız kalmayarak yeniden beyaz perdede izleyenlerle buluşan Harry Potter serisi, daha önce sinema salonlarında seriyi izleyememiş olanlara kaçırılmaz bir fırsat sunuyor.

Harry Potter

Harry Potter

Geçtiğimiz ay "Harry Potter ve Felsefe Taşı", "Harry Potter ve Sırlar Odası" ve "Harry Potter ve Azkaban Tutsağı" filmleri vizyondayken 13 ekim itibarıyla serinin 4, 5 ve 6'ıncı filmi olan "Harry Potter ve Ateş Kadehi", "Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı" ve "Harry Potter ve Melez Prens" vizyona giriyor.

  • BAK ŞU LEYLEĞE 2: ZÜMRÜT TAŞININ PEŞİNDE

VİZYON TARİHİ: 13.10.2023

SÜRE: 84 DAKİKA

TÜR: ANİMASYON

Mette Tange ve Benjamin Quabeck'in yönetmenliğini üstlendiği "Bak Şu Leyleğe 2: Zümrüt Taşının Peşinde", hem çocuklar hem de içindeki çocuğun sesine kulak verenler için sürükleyici bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Bak Şu Leyleğe 2 filminden kareler

Bak Şu Leyleğe 2 filminden kareler

Sevimli serçe Richard sürüye yeni yolculuğunda liderlik edemeyeceğini öğrenince, ailesini ve arkadaşlarını geride bırakarak kendi başına uçmak için nefes kesen bir maceraya katılır. Gittiği gizemli şehirde diğer serçelerle tanışan Richard, onlarla arkadaşlık kurar. Ancak serçeler süslü bir tavus kuşu tarafından zorla alıkonulmuştur. İşte Richard serçeleri kurtarmak için gizemli şehrin sırrını çözmeli ve tavus kuşunun istediği hazineyi bir an önce bulmalıdır.

  • SERÇENİN GÖZYAŞLARI

VİZYON TARİHİ: 20.10.2023

TÜR: DRAM

Bugüne kadar kadına şiddet konusuna dikkat çeken en büyük prodüksiyon olan "Serçenin Gözyaşı", gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan çarpıcı senaryosu ve usta oyuncu kadrosuyla sinemaseverler tarafından yoğun ilgi görüyor. 70'li yıllara ışık tutan yapım, kocası Mesut tarafından dövülen ve her türlü şiddete uğrayan Emine'nin hayatına odaklanıyor. Kocasının şiddetine karşı koymaya çalışırken onu yaralayan Emine'nin avukatlığını mağdur kadınların davalarıyla ilgilenen ve bu konuda yaptığı başarılı projelerle tanınan avukat Ayten Çetiner üstlenir.

Serçenin Gözyaşı

Serçenin Gözyaşı

 Ayten'in annesi Nilüfer, "Ses Sizsiniz Derneği"ni kurmuştur ve Ayten bu derneği uluslararası platformlara taşıyarak büyük başarılara kavuşur. Büyük bir tesadüf eseri olarak Emine, kanser nedeniyle vefat eden Ayten’in annesi ile aynı köydendir. Bu tesadüf, aradan yıllar geçmesine rağmen "geçmişin geleceğin aynası" olduğu tezini güçlendirecektir.

Serçenin Gözyaşı filminden kareler

Serçenin Gözyaşı filminden kareler

  • DURDURULAMAZ

VİZYON TARİHİ: 13.10.2023

SÜRE: 91 DAKİKA

TÜR: AKSİYON

Yönetmen koltuğunda Nimród Antal'ın oturduğu ve başrollerini Noma Dumezweni, Lilly Aspell ve Liam Neeson'ın paylaştığı "Durdurulamaz", birkaç saatliğine aksiyon dolu dakikalar yaşamak isteyenler için harika bir seçenek olacaktır. 

Durdurulamaz filminden kareler

Durdurulamaz filminden kareler

Berlin'de yaşayan başarılı bir Amerikalı iş insanı olan Matt Turner, yükselen finans kariyeri ile aile sorumlulukları arasında zorlu bir gelgit süreci yaşamaktadır. Bir sabah çocuklarını okula götüren Matt, gizemli bir telefon alır ve koltuğunun altında bir bomba olduğunu öğrenir. Söylenenleri yapmazsa bombanın patlayacağını duyan Matt, ailesini korumak ve bir gün içinde ortaya çıkan gizemi çözmek için zamana karşı bir yarışta yabancıların giderek daha tehlikeli hale gelen talimatlarını takip etmek zorundadır. 

İYİ SEYİRLER!

Sonbahar şıklığına yakışan 3 farklı kombin önerisi!

İLİŞKİLİ HABER

Sonbahar şıklığına yakışan 3 farklı kombin önerisi!
Halil İbrahim sofrası nedir? Halil ve İbrahim kardeşlerin hikayesi

İLİŞKİLİ HABER

Halil İbrahim sofrası nedir? Halil ve İbrahim kardeşlerin hikayesi
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0