Emine Erdoğan ABD basınına konuştu! "İsrail sivilleri vurduğunda kırmızı çizgimiz aşılmalıydı"

Yaptığı sosyal medya paylaşımları ile sık sık Gazze için barış çağrısını yineleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ABD'de yayımlanan Newsweek Dergisi'ne röportaj verdi.Yayınlanan röportajını sosyal medya hesaplarından duyuran Emine Erdoğan paylaşımı sırasında "Türkiye olarak, geçmişte olduğu gibi bugün de,dünyanın neresinde bir zulüm ve mazlum varsa kalbimiz orada atıyor." şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde ev sahipliğini yaptığı 'Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi' ile Gazze için ortak barış çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, dünyaca ünlü Newsweek Dergisi'ne röportaj verdi. 'Türk First Lady, İsrail'in Gazze'de kırmızı çizgiyi aştığı konusunda uyardı' başlığıyla ABD’de yayımlanan Newsweek'e konuşan Emine Erdoğan, özel röportajını sosyal medya hesaplarından duyurdu. 

Emine Erdoğan

Emine Erdoğan

"GAZZE'DE ÖLDÜRÜLEN SİVİLLERİN YAKLAŞIK YÜZDE 73'Ü KADIN VE ÇOCUKLARDAN OLUŞUYOR!"

Röportajı sırasında İsrail saldırılarının özellikle kadın ve çocuklar üzerindeki etkisine dikkat çeken Emine Erdoğan, "Gazze'de öldürülen sivillerin yaklaşık yüzde 73'ü kadın ve çocuklardan oluşuyor. Bir devletin, yer yüzünü tüm canlılar için cehenneme, yeraltını çocuklar için mezarlığa dönüştürmesinin ne gibi geçerli sebebi olabilir? Bunlar benim değil; BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve UNICEF Sözcüsü James Elder'ın tanımlamaları!" şeklinde konuştu.

Emine Erdoğan

Emine Erdoğan

"ACİL OLAN BİRKAÇ SAATLİK BİR ARA DEĞİL, KALICI BİR ATEŞKESTİR!"

Yaptığı röportaj ile Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ve diğer batılı ülkelere seslenen Emine Erdoğan, sosyal medya duyurusu sırasında "Türkiye olarak, geçmişte olduğu gibi bugün de, dünyanın neresinde bir zulüm ve mazlum varsa kalbimiz orada atıyor. Ateşkesin sağlanması ve insani yardımların kesintisiz olarak ulaştırılmasını en önemli öncelik addediyoruz. Acil olan birkaç saatlik bir ara değil, kalıcı bir ateşkestir. Filistinlilerin kendi topraklarında özgür ve güvenli bir şekilde yaşamalarını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız." ifadelerini kullandı. 

Emine Erdoğan

Emine Erdoğan

"SÖZLERİMİZİ GAZZE’DEKİ HAKİKATİ DÜNYAYA ANLATMAK İÇİN BİRLEŞTİRMELİYİZ"

Verdiği röportajda İsrail’in sadece müslümanları ve camileri hedef almadığını, Hristiyan ve Yahudileri de hedef aldığını söyleyen Emine Erdoğan, Twitter paylaşımında da Filistinliler için ortak paydada yapılan faaliyetlerin çok daha ses getirdiğini söyledi. Emine Erdoğan; "Bölgede ve dünyada adil ve kalıcı bir barış isteyen her ülkeden beklentimiz, dünyanın tüm vicdanlı insanlarından yükselen barış çağrısına kulak vermeleri ve ellerindeki tüm imkânları çatışmaların durması için seferber etmeleridir. Bugün, hepimizin sesi Filistinlilerin sesi olmalı. Sözlerimizi zulmü durdurmak ve Gazze’deki hakikati dünyaya anlatmak için birleştirmeliyiz." dedi. 

"İSRAİL SİVİLLERİ VURDUĞUNDA KIRMIZI ÇİZGİMİZ AŞILMALIYDI!"

Paylaşımını sonlandırırken "Newsweek Dergisi ile gerçekleştirdiğimiz röportajda, Gazze’deki insani krize dair düşüncelerimi, acil ateşkes ve kesintisiz insani yardım taleplerimizi yineledim." diyerek Newsweek röportajına yönlendirme sağlayan Emine Erdoğan, röportajı sırasında söylediği "Herkese eşit ve adil davrandığımız bir dünyayı arzuluyoruz. İsrail sivilleri vurduğunda kırmızı çizgimiz aşılmalıydı." sözleriyle dünya basınında dikkat çekti. 

Emine Erdoğan, 'Gazze: Direnen İnsanlık' sergisini paylaştı!

İLİŞKİLİ HABER

Emine Erdoğan, 'Gazze: Direnen İnsanlık' sergisini paylaştı!

ETİKETLER

Meryem Türk Yasemin.com - Editör
Yasemin - Meryem Türk

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi’nden çift anadal programıyla 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli marka ve reklam ajanslarında metin ve senaryo yazarı olarak görev aldıktan sonra 2021 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok özel haber ve röportaja imza attı. Kariyer hayatına Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 1

hıghlander 2 hafta önce

İsrail'i hemen vuralım...kolay değil öyle, ABD bile olsan,3. dünya savaşını ve tüm Orta doğunun hücumunu göze almak!!